1 SEZONUN ARDINDAN
Reklam
Reklam
Reklam
Mehmet TÜREL

Mehmet TÜREL

mehmet-turel

1 SEZONUN ARDINDAN

25 Mayıs 2016 - 15:24

Futbol liglerinde sezonlar sona erdiğine göre biz de kendi çapımızda ‘Malatya Futbolunun Oscarları’ diye bir ‘en’ler listesi yapabiliriz.

\r\n\r\n

Alima Yeni
\r\nMalatyaspor’la başlayalım…

\r\n\r\n

‘Küme düşer’ denilen takımı Play-Off’un ağzına getiren, kimsenin kendisine inanmadığı bir dönemde adeta şapkadan tavşan çıkaran teknik direktör İrfan Buz’u ‘en’ listemizde zirveye koyabiliriz. Başarılı kenar yönetiminin yanı sıra, futbolcusu, yönetimi ve basınla kurduğu pozitif iletişimle İrfan Buz bu payeyi fazlasıyla hak etti.

\r\n\r\n

‘En’ listemizde zirveye bir aday daha… Başkan Adil Gevrek.

\r\n\r\n

Göreve geldiği iki yılda Malatya futboluna kaybolan heyecanı yeniden kazandırdı. İlk sezonunda şampiyon yaptığı takımı, ikinci sezonunda Play-Off’la burun buruna getirdi. Zaman zaman kulübün mali yönetimi noktasında dışarıya kötü bir imaj verse de, Adil Gevrek Malatyalı futbolseverlerin gönlünde erişilmesi zor bir noktaya taht kurmasını bildi.  

\r\n\r\n

Listemizin futbolcu bölümüne ‘kimi yazsam?’ diye uzun uzadıya düşünmeden, herkesin adını mıh gibi aklına çaktığı Sadık Çiftpınar’ı kürsüye çıkardım.

\r\n\r\n

Son yıllarda bu lig kategorisinde izlediğim ender yeteneklerden biri gerçekten. Bonus saçlarıyla erittiği hava toplarını yerden oyuna sokarken ki eksikliğine rağmen, sağlam bastığı adımlarla forvetlere set çekmesi, rakiplerinin ensesini nefesiyle yakması ve her maç yüreğini altın tepside sunması gibi özellikler Sadık’a bu ödülü vermemizi zorunlu kıldı.

\r\n\r\n

Gelelim amatör futbola…

\r\n\r\n

Bölgesel Amatör Lig’e adını yazdıran İnönü Üniversitesi futbol takımını, başkanı, yönetimi, teknik heyeti ve futbolcusuyla zirveye koyuyoruz. Üniversitede son yıllarda sportif anlamda yakalanan başarılarda büyük payı bulunan Murat kayapınar’ı ayrıca tebrik etmeden geçmek olmaz.
\r\nTabi Murat Kurt’u da unutmayalım…

\r\n\r\n

Kişiliği, kariyeri, sürekli kendini yenileyen bilgiye aç dimağıyla Murat Kurt, İnönü Üniversitesi ile antrenörlük serüvenine kocaman bir adım attı. Bu adamı iyi takip edin derim.

\r\n\r\n

‘En’ listesinin en hak edenlerinden birisi de Süper Lig hakemi Suat Arslanboğa…

\r\n\r\n

Öz vatanından sürgün yiyip, zorunluluktan Eskişehir adına maçlara çıkan Arslan yürekli Suat Arslanboğa Malatya’nın Süper Lig’e bakan aydınlık yüzü.

\r\n\r\n

Bu listeye Malatya’yı tesis fakiri olmaktan çıkarıp, adeta devrim yaşatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı’yı koymakta icap eder…

\r\n\r\n

Sadi Müdür, özellikle sunduğu projeler ve kabulü noktasında aldığı başarılı geri dönüşlerle Malatya’ya önemli eserler kazandırdı. Daha birkaç yıl önce salon, saha ve tesis sıkıntısının yaşandığı Malatya, bugün her türlü organizasyona ev sahipliği yapabilecek bir il durumunda.

\r\n\r\n

Bir en ödülü de Büyükşehir Belediyesi Voleybol takımı antrenörlerine…

\r\n\r\n

Malatya Büyükşehir Belediyesi Voleybol takımını, yönetimsel anlamda her türlü yanlışa, her türlü ‘yok etme’ acemiliklerine rağmen ligde tutmasını başaran antrenörler Muhammed Çatar ve Kamil Özbey’i de ‘en’ listemizde zirveye koyuyoruz.

\r\n\r\n

Son ödülümüz 1932
\r\nMalatyagücü takımına…

\r\n\r\n

Ve listemize son olarak 2.Amatör kümede 8’de 8 yaparak, adını 1.amatör küme futbol ligine yazdıran 1932 Malatyagücü’nü alıyoruz. Kulüp Başkanı Aziz Yiğit başta olmak üzere, takım kaptanı Turgay Gürcü ve yönetim kurulundan tanıdığım tek isim olan Akif Çelik’i tebrik ediyorum.

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar