ZULMÜ ALKIŞLAYAMAM, ZALİMİ ASLA SEVEMEM...
Reklam
Reklam
Reklam
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder

ZULMÜ ALKIŞLAYAMAM, ZALİMİ ASLA SEVEMEM...

25 Nisan 2017 - 13:35

Yeni bir sayımızda daha sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz, merhabalar.

Kazanan Malatya oldu, kazanan Türkiye oldu.

Neden bahsettiğimi sanırım anlamışsınızdır; Türkiye için hayati önem taşıyan referandum oylamasından tabi ki…

Malatya yine vatansever ve de akılcı davranarak, birilerine en güzel mesajı verdi.

Sakın hayırcıların geneli üzerine alınmasın ama bazı pek ileri zekalı hayırcı cenahı, ülkenin karışması, düzenin bozulması ve batılı ülkelerin üzerimize çullanması adına ortaya yoğun bir gayret koyduklar.

Hatta bu gayretlerini bir adım daha ileri taşıyarak, seçim sonuçlarına itiraz etmek ve ülkenin çeşitli yerlerinde eylemler yapmak suretiyle, kaotik bir ortam oluşturma çabasına giriştiler.

Başaramadılar, başaramayacaklar!

Seçim sonuçları da, kazanan iradede ak ve de pak… Bitti artık uzaktan kumandayla ülkeyi karıştırmak ve sözüm ona birilerine ait o lanet olası demokrasi anlayışını zorla benimsetme dönemi.

Gelelim yüzde 70’in sahibi Malatya ’ya…

Ey kurban olduğum Özal ’ın, Battalgazi’nin memleketi, kayısının anavatanı cennet şehir Malatya!

Ne güzel memleketsin sen öyle ki, ülkenin en zor döneminde, kurtuluş ruhuyla herkese ’rahat olun’ mesajını gür bir edayla veriyorsun.

Ülkesine sahip çıkan Malatya, bakanı Bülent Tüfenkci önderliğinde büyük bir destan yazdı.

Sayın bakanın Malatya’da gidilmedik yer, sıkılmadık el bırakmama düsturuyla adım adım gezdiği Malatya, referandum sürecinin en anlamlı fotoğrafını ortaya koydu.

Akif’in dediği gibi;

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. Biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım! ... -Boğamazsın ki! -Hiç olmazsa yanımdan kovarım. Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam; Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam. Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale; Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale! Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum! Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim, Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim! Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım! Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu... İrticâın şu sizin lehçede ma'nâsı bu mu?

Tekrar görüşme dileğiyle Allah’a emanet olun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar