MALATYA İÇİN UNUTULMAZ YIL
Reklam
Reklam
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder

MALATYA İÇİN UNUTULMAZ YIL

25 Aralık 2015 - 19:48

Yeni yıl demek umut demek… Yeni yıl demek yenilik demek. Evet koca bir yılı acısıyla tatlısıyla geride bırakıyoruz. Geriye dönüp baktığımızda kimimiz için hatırlamak dahi istemeyeceğimiz anıları, kimimiz içinse yüz güldüren gelişmeleri hafızalarımıza kazıyan eski yıl, Malatya için de önemli fotoğraf karelerini bıraktı geride.

\r\n\r\n

Malatya 2015 yılını uzun yıllar unutamayacaktır. Zira 20 küsur yıllık bakan özleminin son bulduğu bir yıl oldu giden yıl. Ak Parti Milletvekili Bülent Tüfenkci 64. Hükümet’te Gümrük ve Ticaret Bakanlığına getirildi. Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı olur inşallah. Tabi oldukça zorlu bir süreçte, oldukça icracı bir bakanlığa getirildi Sayın Tüfenkci. Umarız bu süreçte ülkemiz adına güzel işlere imza atar.

\r\n\r\n

Gelelim Bülent Tüfenkci’nin bakan olmasının Malatya’ya yansımalarına…

\r\n\r\n

Şu açık olan bir gerçek ki; Ankara’da bir bakanla temsil edilmek, bir il için önemli bir olay. Gerek bürokratik işler, gerekse de hizmet alımı noktasında gözler görülür bir rahatlama yaşanır. Diğer, bakanı olmayan illere nazaran önemli yatırımlar alırsınız. Bu anlamda Malatya’nın önem arz eden sorunlarının da bu dönemde çözüleceğine dair umutvar olabiliriz.  
\r\n 
\r\nMalatyalıların Ak Parti’ye oy verirken, “ama” deyip, eleştiri oklarını yönelttiği tek nokta olan “bize sahip çıkmıyorlar” argümanı da böylelikle ortadan kalkmış oldu. 

\r\n\r\n

KİŞİSEL MUHASEBE

\r\n\r\n

Maldia Dergisi’nin 2015 yılı son sayısını tutuyorsunuz elinizde. Biz de Maldia ailesi olarak yoğun ve de verimli olduğunu düşündüğümüz bir yılı geride bıraktık. Elbetteki bir muhasebeci edasıyla genel muhasebemizi yapıp, çıtamızı daha iyiye doğru ayarlayacağız. Aslında hepimizin fert fert yapması gereken önemli bir “tefekkür” fırsatıdır yılbaşları. Bu vesileyle yeni yılın Malatya’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni eder, herkese mutlu, sağlıklı, hayırlı bir sene dileriz.            

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar