CORONAVİRÜS'E DAİR KOPLO TEORİLERİ
Reklam
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder

CORONAVİRÜS'E DAİR KOPLO TEORİLERİ

23 Mart 2020 - 21:03

Dünya yeni bir salgın ile karşı karşıya... Tarih boyunca salgın hastalıklar dünya hayatını hep olumsuz etkiledi. Birçok insan bu salgın hastalıklar nedeniyle yaşamını yitirdi.

2020 yılına girmemiz ile birlikte dünya nüfusu 7.78 milyara ulaştı. Gittikçe kalabalıklaşan dünya nüfusu düşürülmek mi isteniyor? Nüfusun azalmasında neden olan en büyük etkenlerin başında tabi ki de savaş geliyor. 

Bir diğer etkense salgın hastalıklar... Corana virüsünün Çin'de ortaya çıkmasıyla birlikte akıllarda birçok komplo teorisi oluşuyor. Birileri salgın hastalıklarla dünya nüfusunu düşürmeye mi çalışılıyor?

VİRÜS NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Corona virüsünün ortaya çıkımasıyla ilgili ortaya birçok teori atılıyor. Çin bilim adamları tarafından yapılan açıklamalarla korana virüsü ya Wuhan halkının sık sık tükettiği yarasa çorbasından ya da yılanlardan bulaşmış olma ihtimali üzerinde duruluyor. 

Bilimsel The Conversation bilim dergisi ise Çin krait yılanı (Bungarus multicinctus) ve Çin kobra yılanının (Naja atra) son derece zehirli olduğunu hatırlatırken, bu yılan türlerinin yarasa ile beslendiğine de dikkat çekiyor.

TÜRKİYE İYİ BİR SINAV VERDİ

Elazığ ve Malatya'yı vuran deprem...Ve nihayet koronavirüs salgını... Bir yönetimi bu olaylardan bir tanesi yormaya yeter ve moral bozukluğu tüm devlet kurumlarını bir nevi felç edebilir. Ama Türkiye'de öyle olmadı. Toplum hükümetin her konuda başarılı ve kararlı olduğunu gördüğü için, devlete olan güvenini yitirmedi.

Ve açıkça söylemek gerekirse Türkiye yaşanan bu olumsuz olayların tamamında iyi bir sınav veriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar