Verdiğim Rahatsızlıktan Dolayı Özür Dilerim!
Reklam

Verdiğim Rahatsızlıktan Dolayı Özür Dilerim!

Malatya garip şehir vesselam… Gazeteciliğin can çekiştiği memlekette üç beş analiz-eleştiri tarzı haber yaparsın, bu habere konunun muhataplarından ziyade aynı kulvarda olduğun gazetecilerden tepki gelir.

14 Kasım 2019 - 12:10

Bir de üstüne yazılarımı bir başkasının yazdığını, benim ne kalem oynatmaya ne de gazetecilik yapmaya çapımın ve kalibremin yetmeyeceği söylenir. 
Sanki kendileri en iyi iletişim fakültelerinden mezun olup, Türkiye’deki en prestijli gazetecilik ödülü sayılan Sedat Simavi ödülünü almışlardır.  
Herkeste balon gibi ego, herkeste her şeyi ben bilirim tavrı, herkeste bir şark kurnazlığı edası…
Pek saygıdeğer meslektaşlarım, gerek sayfamda gerekse de Maldia Haber’de imzamla yayınlanan bütün haber ve köşe yazıları şahsıma aittir. 
Evet Maldia ailesi içerisinde alanında uzman iletişimci arkadaşlarımızın editöryal desteklerini alıyorum, inkar yok. Ancak bu destek sadece yazılarımın kurallara uygunluğu noktasını içeriyor. 
Farkındayım işlediğim konular oldukça dikkat çeken ve bugün Malatya şartlarında birçok gazetecinin kaleme almaya cesaret dahi edemeyeceği konular. 
Buradan üzülerek söylüyorum ki; ben Maldia sayfalarından gazeteciliğin çizdiği ölçüler çerçevesinde, en büyük mahkeme olan vicdanıma danışarak yazmaya çizmeye devam edeceğim. Çünkü gazeteciliğin genlerinde eleştirel bakış açısı var, çünkü bu vebali büyük işte kamu menfaatine sorgulayıcı olma gibi hassas bir nokta var.
Varsın eleştirdiğim milletvekilinin önüne set olunsun, varsın kendine yakın belediye, dernek ve kişilerin avukatlığı yapılsın.
Bu tür eylemler beni daha da kamçılar. 
Onlara tek tavsiyem şu: 
Birileriyle bugün aranız iyi diye haklarında yazılan yazılar o kişiden çok sizi üzebilir. Ancak unutmayın ki adaletli davranmak, vicdanlı olmak gibi erdemler gün gelecek size de lazım olacak!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya'da Silah Kaçakcılarına  Operasyon 21 Gözaltı
Malatya'da Silah Kaçakcılarına Operasyon 21 Gözaltı
Başhekim Aktürk,İddialar Gerçek Dışıdır
Başhekim Aktürk,İddialar Gerçek Dışıdır