Maskeli Bisiklet,Arapgir’de
Reklam
Reklam

Maskeli Bisiklet,Arapgir’de

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 6 Temmuz'da ilimize yapmış olduğu ziyaret sırasında başlatılan ve halk tarafından beğeni toplayan "4 Günde 44 Bisikletli Gönüllü Gençle 44 Bin Maske Dağıtımı" projesi yapılan faaliyetlerle amacına ulaştı.

21 Temmuz 2020 - 09:14

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu yaptığı açıklamada Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 6 Temmuz'da Malatya'ya yapmış olduğu ziyaret sırasında başlatılan ve halk tarafından beğeni toplayan "4 Günde 44 Bisikletli Gönüllü Gençle 44 Bin Maske Dağıtımı" projesi yapılan faaliyetlerle amacına ulaştı.Halkın ve gençlerin yoğun talebi nedeniyle proje ilçelerde de devam etme kararı verildi.Bu kapsamda Arapgir ilçemizde'de gönüllü gençlerimiz pedal çevirerek Arapgirli hemşerilerimize maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Proje kapsamında il genelinde pedal çeviren gönüllü gençler, maskeleri vatandaşlara ulaştırmakla beraber sosyal mesafe kurallarına uyarak sohbet etme imkanı buldu.Halkın hijyen, maske kullanımı ve sosyal mesafeye dikkatlerini çekmeyi başardılar.

Malatya Beydağı Gençlik Merkezi, ilçelerde farkındalık oluşturma için her hafta gönüllü gençleri " Maskeli Bisiklet İlçelerimizde " sloganıyla etkinliklere göndermeyi planlıyor. 

Bu amaçla ilk olarak Arapgir ilçesinde gönüllü gençlerden oluşan grup bisikletleriyle sosyal mesafe kurallarına uyarak yeni normal hayata pedal çevirdiler. 

Proje önümüzdeki haftalarda diğer ilçelerde de devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çalık: “CHP Şirazeden Çıktı ? Savrulup Duruyor!
Çalık: “CHP Şirazeden Çıktı ? Savrulup Duruyor!
Malatya Büyükşehir’in Pusulası Şaşmış!!
Malatya Büyükşehir’in Pusulası Şaşmış!!