Malatya’da 64 Yaşında Covid-19’u Yenerek Taburcu Oldu
Reklam
Reklam
Reklam

Malatya’da 64 Yaşında Covid-19’u Yenerek Taburcu Oldu

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Covid-19 tedavisi gören ve 14 gün solunum cihazına bağlı olan 64 yaşındaki hasta yaşam mücadelesini kazanarak taburcu oldu.

24 Nisan 2020 - 14:14

Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada,64 yaşındaki hastamız, Kovid-19 tanısı ile hastanemize yattı. Takiplerinde hastanın genel durumu bozulması üzerine Yoğun Bakım Servisimize alındı, buradaki takipleri esnasında solunumu duran ve genel durumu bozulan hastamız, solunum cihazına bağlandı. 

Hastamız, 14 gün solunum cihazı ile hayata tutundu ve sonrasında Kovid-19 ile olan mücadeleyi kazandı ve solunum cihazından ayrılarak kendi kendine solumaya başladı. Takiplerinde her geçen gün durumu iyileşen hastamız Pandemi Servisimize alındı ve buradaki takiplerinde durumu iyi olan hasta şifa ile taburcu edildi.

Konu ile ilgili görüşlerini belirten Başhekimimiz, Prof. Dr. Erdal AKTÜRK: “Bilindiği üzere bu hastalar solunum cihazına bağlandıktan sonra hızla kötüleşerek kayıp edilebilmekteler, hastamız uzun ve zorlu bir tedaviyi başarılı bir şekilde atlattı ve bu hastalıktan kurtuldu. Bu bizim için son derece önemli, çok iyi bir bakım ve tedavi ile bu tip hastaların da kurtulabileceğini göstermesi açısından. Bu başarıyı gerçekleştiren ekibim başta Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı Dr. Umut Sabri Kasapoğlu ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Çağaşar olmak üzere, emeği geçen tüm sağlık personelimize herkese teşekkür ediyorum. Darısı diğer hastalarımıza inşallah.” 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Çocuklarımıza Sevinçlerini Evlerinde Yaşattık”
“Çocuklarımıza Sevinçlerini Evlerinde Yaşattık”
Yeşilyurt Sokaklarında Bayram Heyecanı
Yeşilyurt Sokaklarında Bayram Heyecanı