MAÇI BİR DAHA İZLEYİN!
Reklam
Reklam

MAÇI BİR DAHA İZLEYİN!

Lafı evirip çevirmeden Eren Tozlu’nun pozisyonundan başlamak istiyorum. O pozisyon penaltı mıydı değil miydi tartışmalarına girmeden sormak istiyorum…

11 Kasım 2019 - 15:08

Lafı evirip çevirmeden Eren Tozlu’nun pozisyonundan başlamak istiyorum. O pozisyon penaltı mıydı değil miydi tartışmalarına girmeden sormak istiyorum…

83’üncü dakikadaki o penaltıyı kazanıp da golü bulmasak bugün neyi konuşuyor olurduk sizce?

Alpaslan’ın Eren Tozlu’yu gole giderken hakemin gözü önünde omuzundan kündeleyip yere düşürmesine penaltı çalınmayışını değil mi?

Şimdi gelelim ‘penaltı mıydı değil miydi’ ye…

Maçta dakikalar 78’i gösterirken Acguah savunmanın arkasına derinlemesine enfes bir pas atıyor ve Eren dripling halinde tam penaltı noktasında topla buluşup gol yapmak üzereyken Göztepe’nin 5 forma numaralı oyuncusu Alparslan tarafından iki eliyle itilmek suretiyle yere düşürülüyor.

Arda Kardeşler pozisyona o kadar yakın ki görmemesi mümkün değil.

Ama ne yapıyor, iki elini açarak pozisyonun oyun kuralları içerisinde nizamı bir şarj olduğunu anlatıyor.

Arkasından herkes VAR hakemlerinin Arda Kardeşler’i pozisyonu izlemesi tavsiyesinde bulunacağını beklerken oyun normal akışında devam ediyor.

Tabi ülkemizde futbol müsabakalarını skor üzerinden konuşup, değerlendirmeleri de yine skor üzerinden yaptığımız için gerçekleri ancak birilerinin canı yandığında izliyor ya da okuyoruz.

Sevgili Malatyalılar, lütfen pozisyonu açıp tekrar tekrar izleyin…

Ortada alenen verilmeyen, bakın yüzde yüz bile değil, yüzde bir milyonluk bir penaltı var.

Bir hakem gözü önünde olan tartışmasız bir penaltıyı sizce niye vermez?

Peki hakemin yanlışını, önündeki monitörlerden defalarca görüntüyü izlemesine rağmen VAR hakemleri neden düzeltmez?

Çünkü hakem maça art niyetli çıkmış, çünkü oraya çalar saat gibi kurularak gönderilmiş!

O dakikada o penaltıyı çalsa başına neler geleceğini çok iyi biliyor!

Ve hemen devamındaki pozisyona, golü bulduğumuz açık ele çarpan penaltı pozisyonuna gelelim… Hakem terminolojinde siyah/beyaz/gri pozisyonlar vardır. Gri pozisyonlar tartışmaya açıktır ama siyah/beyaz pozisyonlar tartışmaya açık değildir.  

Eren köşe vuruşundan gelen topa kafayla vuruyor ve top rakip oyuncunun vücudunun normal pozisyonundan farklı bir yerde bulunan ayrık ellerine çarpıyor.

Ancak hakem yine penaltı vermiyor/veremiyor. .

Malatyalı futbolcular takım halinde o yangını yapmasa, Farnolle topu dışarı atmasa ve pozisyon verilmemesi mümkün olmayan bir pozisyon olmasa inanın bana yine vermeyecekler.

Maçın sıcaklığıyla ilk etapta bana da hakemin yönetimi skora etki edecek düzeyde gibi görünmedi, fakat salim kafayla pozisyonları bir kez daha izlediğimde tek kelimeyle şok oldum.  

O yüzden gelin Malatya’ya karşı takınılan bu tehlikeli tavrı geçen hafta olduğu gibi bu hafta da zihin arşivimize kaydedelim, kim bilir belki ileride öne süreceğimiz farklı argümanları desteklemesi bakımından lazım olur!

NEDİR BİZİMLE DERTLERİ?

Geçen hafta Kasımpaşalı Ramazan, bu hafta da Göztepeli Alpaslan…

Nedir bu Malatyalı futbolculara karşı aşırı hırs durumundan kaynaklı sonu şiddete varan saldırganlık hali?

Müsabaka bitmiş herkes soyunma odasının yolunu tutmuş ama anlaşılan Alpaslan’ın yüreği soğumamış ki Eren Tozlu’yu arıyor, bulunca da üzerine saldırıyor.

Bence bu saldırganlıkların arka planında Yeni Malatyaspor’un artık hedef takım olma ve diğer takımların Malatya’ya karşı ayrı bir motivasyonla hazırlanma psikolojisi var.

Yoksa sahada olanın sahada kalması gerekirken, futbolcunun puan kaybını hazmedemeyip saldırganlığını saha dışına taşımasının başka ne gibi bir açıklaması olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya’ya Yakışır Bir Fuar Merkezi İnşa Ediliyor
Malatya’ya Yakışır Bir Fuar Merkezi İnşa Ediliyor
Hakembahçe 3 Y.Malatyaspor 2
Hakembahçe 3 Y.Malatyaspor 2