Gürkan,Çakır Ve Polat’ı Aratıyor!!
Reklam
Reklam

Gürkan,Çakır Ve Polat'ı Aratıyor!!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın görevdeki 1 buçuk yılındaki performansını sizler için değerlendirdik.

16 Eylül 2020 - 18:54 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 18:59

İşte Gürkan’ın görevdeki 1 buçuk yılı…
Ak Parti milletvekillerine gösterilen tepkinin ürünü olarak sandıktan yüksek bir oyla başkan seçilen Selahattin Gürkan, ‘yaptıkları- yapamadıkları’ yönündeki çözümleme sonucu seleflerini aratır bir ‘icracı performans’ ortaya koymaya başladı.
Göreve gelir gelmez eski belediye başkanlarını her fırsatını bulduğunda yerden yere vuran ve ‘milletin parası iç edilmiş’ anlamına gelecek ağır suçlamalarda bulunan Gürkan, ‘kendisi ne yapacak?’ yönündeki soruyu ise sahadaki pasif görüntüsüyle cevapsız bırakarak Malatya’yı önceki dönemleri aratır bir duruma getirmiştir.
1 yılı aşkın görev süresi boyunca elle tutulur bir yatırım ya da hizmeti Malatyalılarla buluşturma noktasında beklentilere cevap verdiği pek söylenemeyen Gürkan’ın mevcudu korumakta da yönetimsel eksiklikler sergilediği gözleniyor.
Büyükşehir’de personel alımlarında usul ve esası dikkate almadığı konuşulan Gürkan’ın özellikle şube müdürlükleri ve daire başkanlıkları başta olmak üzere yönetici pozisyonlarına yaptığı atamalarla ‘liyakatten çok yakınlığı gözeten bir anlayış sergiliyor’ yorumlarının yapılmasına neden olduğu ifade ediliyor.
Gittiği ilçe ve köy gezilerinde eski dönem bürokrat ya da siyasilerinin karşılanma sahnesini aratmayacak; kurban kesme ve vatandaşın meydanda tek sıra halinde toplanma fuzuliyetini hatta gereksizliğini bizzat kendisinin istediği konuşulan Gürkan’ın tamamen tribüne oynamaya yönelik tutumu ise şu günlerde zirve yapmış durumda.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Vahdettin Şener
  4 gün önce
  Selahattin başkan Malatyanın gönlünde taht kurmuş birisidir kemdisini böyle ucuz haberleriniz ile yıpratamazsınız. 1 buçuk yılı iki satıra sığdırarak zaten haber kalitenizi ortaya koyuyorsunuz.
 • Süha Zeybek
  4 gün önce
  Daha düne kadar Selahattin Gürkan'ı öven siz değil miydiniz? Yapı*** hizmetleri anlatan, sayfa sayfa açıklayan siz değil miydiniz? Noldu şimdi birden.. Neyiniz eksik kaldida biranda döndünüz
 • Malatyalı
  4 gün önce
  Düne kadar övgüler yağdıran maldiahaber nedense şimdi karalamaya başladı acaba nakit akışınızmı kesildi :) siz şu anda suya yazı yazıyorsunuz icraate gelince lisanslı depoculuk yeni hizmet binaları millet bahçeleri fuarcılık merkezi gibi daha sayamayacağım bir çok proje var Büyükşehir in ama siz projeleri ve yapı***ları görmez ancak karalarsınız çünkü vizyonsuz bir yayın politikanız var umarım en kısa zamanda bir kimlik sahibi olursunuz yada maşa olmaktan arınırsınız...
 • Mehmet Kirazcı
  4 gün önce
  Maldia isimli haber veya dergiye reklam mı vermediler de düne kadar övgüler ile bahsettiğiniz Selahattin Başkanı bugün karalıyorsunuz. Haber anlayışınız da çıkarınız kadar saçma.
 • Semiha Kaya
  4 gün önce
  Oooo sizin paralar suyunu çekmiş sanırım Maldia ekibi. Sinir stres sahibi olmuşsunuz eskisi gibi para yiyemiyorsunuz diye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP Malatya’da Kongrelerini Tamamladı
MHP Malatya’da Kongrelerini Tamamladı
Y.Malatyapor Göztepe'yi Geçemedi 1-1
Y.Malatyapor Göztepe'yi Geçemedi 1-1