Büyükşehir Araç Filosunu Güçlendirdi
Reklam
Reklam

Büyükşehir Araç Filosunu Güçlendirdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma filosunu güçlendirmeye devam ediyor.

10 Ağustos 2020 - 16:01

Bünyesine kattığı 15 yeni otobüs Malatya caddelerinde hizmete başladı.

 

139 otobüs, 22 Trambüsle Malatyalıları konforlu bir şekilde taşıyan Büyükşehir Belediyesi 15 yeni otobüs için hizmet töreni düzenledi. Geçtiğimiz günlerde 88 iş makinesi ve araç bünyesine katan Büyükşehir Belediyesi, 15 yeni otobüs ve Eylül ayında teslim edilecek 5 körüklü otobüsle araç filosunun yüzde 50’sini yeniledi.

 

Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde düzenlenen törene, Malatya Valisi Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, Şirket Genel Müdürleri, meclis üyeleri, siyasi parti il temsilcileri ile Büyükşehir Belediyesi çalışanları katıldı.

 

Erkoç: Çevre dostu araçlar aldık

Programın açılış konuşmasını MOTAŞ Genel Müdürü Cemal Erkoç yaptı. Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma araçlarında kaliteyi daha da yukarılara çıkardığını belirten Erkoç, “Malatya halkına daha iyi nasıl hizmet verebiliriz bunun gayreti içindeyiz. Yeni katılan araçlarımızla sistem çarkları daha iyi dönecek. Mevcut araçlarımızla bunu yaparken sorunlar yaşıyorduk. Aldığımız araçlar çevre dostu motora sahip, yolcu kapasitesi toplamda 103 kişi, araçlarımızın tamamı kamera ve klimalı, engelli erişimine uygun. Bu konforlu araçları Malatya’mıza kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Gürkan: Bütün araçlarımız yenileniyor

Malatya’nın insanlık medeniyetinin başladığı yer olarak adlandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’yı, Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehir olarak tarif etti.

 

Malatya’da hizmet destanları yazmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Gürkan, “Göreve geldikten hemen sonra belediyenin yönetim ve mali yapısı ile ilgili gerekli düzenlemeler yaptık. Yönetim yapısını hizmete elverişli hale getirdik. 17 ay içerisinde yıllara tekâmül eden hizmetlerin yapıldığını görüyoruz. Biz hizmetleri beş temel esasta yürütüyoruz. Sosyal Belediyecilik olarak, Pandemi ve deprem sürecinde yapmış olduğumuz hizmetlerle en önemli görevi ifa etmiştir. Kültürel Belediyecilik noktasında tarihi mirasın ayağa kaldırıldığını görüyorsunuz.

 

Taşhoron Kilisesinin restoresi yapılıyoruz. Kültür envanteri hazırlanıyor. Kültür ve turizm rotaları oluşturuyoruz. Yeşilin korunması noktasında İnderesi Tabiat Parkı, Sümerpark, Tecde parkı v.s yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Hizmet Belediyeciliği olarak, Ekmek – Yemek Fabrikası temeli atılıyor. Lisanslı depoculuk bitmek üzere, Anayurt Bulvarı bitti. Kuzey kuşak ve Güney kuşak yolu yapılıyor. Millet bahçesi yapılıyor. Kütüphane’nin ihalesi yapılıyor. YİMPAŞ Binası ve Vagon Fabrikası’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kuzey

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP Malatya’da Kongrelerini Tamamladı
MHP Malatya’da Kongrelerini Tamamladı
Y.Malatyapor Göztepe'yi Geçemedi 1-1
Y.Malatyapor Göztepe'yi Geçemedi 1-1