Bülent Tüfenkci’den Gazetecilere Anlamlı Mesaj
Reklam

Bülent Tüfenkci’den Gazetecilere Anlamlı Mesaj

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

10 Ocak 2019 - 18:50

*AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin
 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı:
Gelişmiş demokrasilerde, medya kuruluşlarının varlığı ve gazetecilik mesleği yerine getirdikleri siyasal, toplumsal, ekonomik ve kültürel işlevleri bakımından vazgeçilmezdir.
Toplumun habere ve doğru bilgiye ulaşmasını, haberin derlenmesini ve yayılmasını sağlayan gazeteciler,  kamuoyu oluşturmak ve kamu vicdanının sesi olmak gibi hayati bir göreve sahiptir. Gazeteciler bu yönüyle demokrasinin dayandığı temel güçlerden biri olan toplum adına denetleme işlevini de yerine getirirler.
Çetin şartlarda ve mesleğin yıpratıcı koşullarına rağmen savaşta, çatışmada her türlü olağanüstü durumunda haber peşinde koşan, tek bir kare ve açıklama için saatlerce bekleyerek mesleklerini en iyi şekilde icra etme gayreti içinde olan gazetecilerimizin gösterdikleri çaba övgüyü hak etmektedir. Gazetecilerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesi AK Parti Hükümetlerinin önemsediği konulardandır.
Basın-yayın organları ve gazetecilik mesleği toplumun her alanı için gereklidir. Bu vesileyle, tüm basın-yayın organlarımıza ve gazetecilerimize demokrasiye verdikleri destekten, özverili ve cesur yayınlarından dolayı teşekkür ediyor, gazetecilik mesleğine gönül vermiş tüm çalışan gazetecilerimizin bu özel gününü kutluyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Malatya Kayısı Festivali 17-21 Temmuz'da
Malatya Kayısı Festivali 17-21 Temmuz'da
Yeşilyurt Belediyesi Kiraz Festivaline Hazır
Yeşilyurt Belediyesi Kiraz Festivaline Hazır