Malatya
12 Nisan, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.35
 • EURO
  34.45
 • ALTIN
  2497.8
 • BIST
  9814.19
 • BTC
  69747.2$

MALATYA’DA KRİTİK SEÇİM ÖNCESİ NELER OLUYOR.?! 

27 Mart 2024, Çarşamba 01:07

Malatya’da 31 Mart’ta yapılacak olacak mahali idareler genel seçimleri için sona gelindi. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere 4 gün kala Malatya’da heyecanda doruğa çıktı. 

AK Parti’nin kalesi olan Malatya’da yıllar sonra bir seçimin heyecanlı ve çekişmeli geçme ihtimali çok yüksek olması bekleniyor. 
Malatya’da kritik yerel  seçimden bahsedecek olursak,ortalıkla ciddi anlamda bazı kesimler tarafından bilgi kirliliği pompalanarak algı yaratılmaya çalışılıyor. 

AK Parti’nin kalesi Malatya’da  seçim kazanmak artık kolay olamayacak gibi gözüküyor. Benim yaptığım analizlerde yüzlerce esnaf ve vatandaş ile görüşmelerimde Malatya Büyükşehir ve merkez ilçeler Battalgazi ve Yeşilyurt’ta AK Parti adayları seçimleri alır,ama oy oranlarında düşüşler yaşanacak gibi görünüyor. 
Malatya Büyükşehir için  ön planda olan 3 başkan adayından bahsedecek olursak,Sami Er, Veli Ağbaba ve Bilal Yıldırım,tüm kozlarını oynayarak,herşeylerini ortaya koyarak seçim çalışmalarını gece gündüz demeden aralıksız sürdürüyorlar.  

Burada amacım ön planda olan.birbirinden değerli 3 adayın seçim çalışmalarına ve emeklerine saygısızlık yapmak değil. Ama bazı doğruları ve gerçekleri yazmak vatandaşı ve kamuoyunu doğru bilgilendirmekte asil görevimiz ve boynumuzun borcudur. 

Malatya’da yaptığım görüşmeler ve araştırmalar neticesinde Sami Er, zorda olsa birinci parti olarak seçimi alır. 

İkinci sırda Veli Ağbaba,üçüncü ise Bilal Yıldırım, olur. Malatya’da özellikle bu seçimlerde perde arkasında çok enteresan gelişmeler  yaşanıyor. 

Mesela AK Parti sayesinde bir yerlere gelen,hızla zenginleşerek ciddi anlamda hatırı sayılır mal varlığı elde edindiği konuşulan, aday gösterilmeyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, intikam alma hırsıyla, çevresi ekibi ile birlikte Veli Ağbaba’ya ciddi anlamda  çalıştığı  destek verdiği dilden dile konuşuluyor. 

Dün karşılaştığım dergi taktim ettiğim Sami Er’i çok stresli ve tedirgin gördüm. 
Tabiki zamanı daraldıkça tansiyonu yükselen kolay olmayan  bir seçim atmosferinde diğer adaylar gibi Sami Er’in de heyecanını tedirginliğini normal karşılamak gerek. 

Dikkatimi çeken bir  konu için Sami Er’e bir uyarıda bulunmak istiyorum.? 

Sayın Er,seçimlerde sona yaklaştıkça,seçim gezilerine dahil ettiğiniz,yanınızda gezdirdiğiniz ve toplumda karşılığı kalmayan bitmiş, tükenmiş geçmiş dönemlerde belediye başkanlığı ve milletvekilliği yapmış, partide görev almış şaibeli olduğu konuşulan bürokrat ve siyasetçiler ile dolaşmanız,gezmeniz kritik seçim öncesi  size puan kaybettirir.!     

Son olarak Malatya için hayırlısı ne ise hangi aday bu şehire faydalı olacaksa ve hangisi isim hayırlı olacaksa o kazansın diyerek,tüm siyasi parti adaylarına başarılar diliyorum.

Kaynak Linki = https://www.maldiahaber.com/haber/malatyada-kritik-secim-oncesi-neler-oluyor-40710

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.