Malatya
12 Nisan, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.35
 • EURO
  34.45
 • ALTIN
  2497.8
 • BIST
  9814.19
 • BTC
  69747.2$

Yeşilyurt’ta Konteyner Onarım Aracı Hizmete Girdi

Yeşilyurt’ta Konteyner Onarım Aracı Hizmete Girdi
Yeşilyurt Belediyesi Tesisler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Konteyner Onarım Ekibi, Yeşilyurt’un farklı noktalarında hizmete sunulan geçici iş ve yaşam alanlarındaki konteynırların bakım ve onarımlarını yaparak depremzede aileler ile esnafların taleplerini yerine getiriyor.

Malatya’da deprem yaralarının sarılması ile kentin inşa ve ihya sürecine tüm imkanlarıyla destek sunan Yeşilyurt Belediyesi, esnaflar ile vatandaşlara tahsis edilen konteynırların bakım ve onarım çalışmalarını hızlandırmak amacıyla Konteyner Onarım Aracını hizmete sundu.
Kış aylarının yaklaştığı bugünlerde konteynırlarda oluşabilecek sıkıntıların önüne geçmek amacıyla Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla Yeşilyurt Belediyesi Tesisler Müdürlüğü bünyesinde Konteyner Onarım Ekibi kuruldu. Alanında deneyimli ve tecrübeli teknik personelin yer aldığı Konteyner Onarım Ekibi, 0531 261 19 40 nolu “Yeşil Destek” whatsapp hattına talebini ileten esnaf ve vatandaşların konteynırlarına giderek tespit edilen sorunları gideriyorlar.
Konteyner Onarım Aracıyla birlikte konteynırlardaki sorunlara daha hızlı bir şekilde müdahale ettiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, esnaf ve mahalle gezileri sırasında kendilerine iletilen bir sorunu çözüm odaklı belediyecilik anlayışından yola çıkarak çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Yeşilyurt’un muhtelif bölgelerinde esnaf ve vatandaşlara tahsis edilen konteynırların bakım ve onarımlarını yapmak amacıyla kurdukları Konteyner Onarım Ekibinin yoğun bir tempoyla çalıştığını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “6 Şubat 2023 tarihindeki depremlerin ardından evleri ve işyerleri yıkılan hemşehrilerimize tahsis edilen geçici iş ve yaşam alanlarındaki konteynırlarımızın bakım ve tadilatlarını yapmak amacıyla araç parkımıza kattığımız bir aracı Konteyner Onarım Aracına dönüştürdük. Tesisler Müdürlüğümüzde çalışan alanında deneyimli teknik personellerin yer aldığı Konteyner Onarım Ekibimiz tahsis edilen bu araçla birlikte konteynırların bakım ve onarımlarını yaparak depremzede ailelerimiz ile esnaflarımızın taleplerini yerine getiriyorlar. Konteynırlarında her hangi bir sorun olan hemşehrilerimiz 0531 261 19 40 nolu “Yeşil Destek” whatsapp hattımıza taleplerini iletmeleri halinde belli bir planlama halinde çalışan Konteyner Onarım Ekibimiz belirtilen adrese giderek iletilen sorunları çözüme kavuşturuyorlar” diye konuştu.
Depremzede vatandaşlar ve aileleri ise sunulan hizmetin çok önemli olduğunu söylerken, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Konteyner Onarım Ekibine teşekkürlerini sundular.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!