Malatya
19 Haziran, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.52
 • EURO
  34.98
 • ALTIN
  2432.6
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65124.41$

Milletvekili Babacan, Kuzey Çevreyolu’nda Ödenek Sıkıntısı Yoktur

Milletvekili Babacan, Kuzey Çevreyolu’nda Ödenek Sıkıntısı Yoktur
AK Parti Malatya Milletvekili Abdurahman Babacan, Ankara’da Karayolları Genel Müdürümüz Ahmet Gülşen ve Bölge Müdürü Yusuf Güneş ile bir kez daha görüştü.

 

 

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurahman Babacan, Ankara’da yaptığı görüşmeler sonrası yaptığı yazılı  açıklamada, Bayramdan hemen sonra, mevcut çevre yolunun komple yenilenmesi işi başlayacağını ifade etti. Yol Yenileme çalışmaları Karayolları Genel Müdürlüğü ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapılacak. 

Bunun haricinde, Malatya Büyükşehir Belediyemizin talebi doğrultusunda, şehrin trafiğini rahatlatacak; 2 tanesi şehrin batı tarafında 1. OSB ve 2. OSB dönemeçlerinde, 2 tanesi de doğu tarafında Araştırma Hastanesi ve Sincik bağlantı yolu dönemeçlerinde olmak üzere 4 büyük kavşak yatırım planlamasına alındı.

Yine mevcut çevre yolu üzerinde Üniversite'den Çöşnük tarafına doğru olan yolda 8 km'lik bir bisiklet yolunun çalışmalarına başlanıyor.

Malatya'nın adeta gerdanlığı olan Kuzey Çevre yoluunda son durum..

Kayseri kavşağından kesintisiz şekilde Battalgazi Ali Baba mezarlığına kadar gelen 38,2 km'lik kısmın tamamı Eylül sonu itibarıyla açılıyor. Kalan Hacıhaliloğlu Çiftliği'ne kadarki 15,3 km'lik kısmının ise ikmal ihalesi önümüzdeki ay yapılacak ve 2025 yılı sonu itbariyle bu kısım da açılmış olacak inşallah.

Bunun önemli bir bağlantı yolu olan ve daha önce 3,4 km'lik kısmı tamamlanmış olan Battalgazi Eski Malatya yolunun kalan 2,6 km'lik kısmının çalışmaları da bayramdan sonra başlıyor. Kısa zamanda tamamlanacak.

Milletvekili Babacan , devamında ise Sayın Bakanımız ile görüştükten sonra şunu net şekilde söyleyebiliriz: 2024 ve 2025 boyunca Ulaştırma Bakanlığı'nın Malatya'da devam eden projelerine ilişkin herhangi bir ödenek problemi yaşanmayacak.. 2024 yılında sadece Kuzey Çevre Yolu için ayrılan ödenek 550 milyon TL olacak. 

Malatya'daki tüm projelerin nihayete ermesi için takibini sürdüreceğiz, ve gelinen nokta hakkında şehrimizi  ara ara bilgilendirmeye devam edeceğiz. Her iki çevre yolu, tüm bağlantı yollarıyla beraber şehre yakışır şekilde açılana kadar takipçisi olacağımızı tüm Malatyalı hemşerilerimize bildirmek istiyorum.Malatyamıza hayırlı olsun.şimdididen tüm Malatyalı hemşehrilerimizin hafta sonu idrak edeceğimiz kurban Bayramını tebrik ediyorum.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!