mormaş yeni
Malatya
22 Temmuz, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.89
 • EURO
  35.85
 • ALTIN
  2525.1
 • BIST
  11172.75
 • BTC
  67122.82$

Gürkan,Şehrimizi Hep Birlikte Ayağa Kaldıracağız

Gürkan,Şehrimizi Hep Birlikte Ayağa Kaldıracağız
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İş İnsanı Tahsin Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen İstişare Toplantısında siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İş İnsanı Tahsin Yılmaz’ın ev sahipliğinde,MalatyaHAN-Zırh Kebap'ta düzenlenen İstişare Toplantısında siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. 

Başkan Gürkan İstişare Toplantısında Malatya’nın geleceğinin ortak akılla, istişare kültürü, birlik ve beraberlik ile inşa edileceğine vurgu yaptı. Başkan Gürkan, “Şehrimizin ayağa kalkmasının tek yolu birlik ve beraberliktir. Dirlik, düzen ve dayanışmadır” dedi. 

İş İnsanı Tahsin Yılmaz, istişare toplantısına katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Malatya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Yunus Kılıç, “Malatya olarak birlik ve beraberliğimizle övünmek tabi hakkımızdır. Ben 11 ilden sorumluyum. 11 ili gezerken Malatya’mızda yapılan hizmetleri o zaman fark ediyorum. Bu konuda başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu. 

İNCE: BELEDİYE BAŞKANIMIZ SELAHATTİN GÜRKAN’IN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın kendilerine vermiş oldukları desteklerden dolayı memnuniyetini dile getiren Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce, “Bizler depremin 2. günü binlerce aracımızı vatandaşlarımızı güvenli bölgelere tahliye etmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın bize vermiş olduğu destekle, Malatya’da 120 bin kişiyi güvenli şehirlere taşıdık. Tabii arkamızda Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız olmasaydı, bizler de bu işi başaramazdık. Türkiye genelinde birkaç hafta önce 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz bir şekilde taşınması durduruldu. Ama Malatya’da böyle bir durum söz konusu olmadı. Çünkü Büyükşehir Belediye Başkanımız hem vatandaşın tarafını tutarak hem de esnafımızın tarafını tutarak, Malatya’daki vatandaşımızın ve esnafımızın mağdur olmasına müsaade etmedi. Bu sadece bir örnektir. Biz Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz” ifadelerini kullandı. 

BİNGÖL: SELAHATTİN GÜRKAN BAŞKANIMIZIN ARKASINDA DURMAK ZORUNDAYIZ

Başkan Gürkan’ın akademik çalışmalara da destek verdiğini belirten İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Hülya Berktaş Bingöl, “Sayın Başkanımız Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu hizmetleri anlattı ve bizler bu hizmetlere şahidiz. Bir akademisyen olarak eğitime verdiği desteklerde dolay da Büyükşehir Belediye başkanımıza teşekkür ederim. Birçok uluslararası akademik faaliyetleri Büyükşehir Belediyemiz ile düzenledik. Bu da Malatya’mız için çok önemli bir hizmettir. Bu şehirde yaşayan insanlar olarak hepimizin üzerine düşen sorumluluk, görevleri yerine getirmeli ve geleceğimizin inşası için Selahattin Gürkan Başkanımızın arkasında durmak zorundayız. Başkanımız dik durursa, bu şehir dik durur. İstikbal için devamlılık şarttır. Biz Başkanımızın destekçisiyiz ve arkasındayız” açıklamalarında bulundu. 

GÖNÜLTAŞ: MALATYA SON 5 YILDA ÇOK BÜYÜK HİZMETLERE ŞAHİT OLDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın deprem süresinde yapmış olduğu çalışmalara değinen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Eyüp Gönültaş, “Malatya’mız bir deprem yaşadı. 6 Şubat’ta hepimiz yaralandık ama Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın önderliğinde kıymetli şehrimizi Malatya’mızı yaralarını sardık ve sarmaya da devam ediyoruz. Şehrimizin normalleşmesi adına gecesini gündüzüne eş eden, yoğun çalışmalar yürüten Malatya’mız için mücadele eden bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Malatya’yı 6 Şubat’tan bu yana ilmek ilmek dokuyarak, şehrimizin yaralarının sarılmasında büyük gayretler sarf ettiler. Biz 6 Şubat’ta sığınak olarak Büyükşehir Belediyemizin inşa etmiş oldukları semt konaklarını, itfaiye binasını kullandık. Yani deprem zamanı tabiri caizse Malatya’yı kucaklayan bir Büyükşehir Belediyesi vardı. Malatya son 5 yılda çok büyük hizmetlere şahit oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bir sözü var, ‘Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehri Malatya.’ Malatya’mız gerçekten de son 5 yılda destan yazdı. Bu destanın yazılmasında emekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a şahsım temsil etmiş olduğum Milliyetçi Hareket Partisi ve tüm Malatyalılar adına teşekkür ederken, inşallah gelecek 5 yılda birlikte yürüyüp Malatya’yı mazisine layık istikbale taşıyacaktır” ifadelerini kullandı. 

KESKİN: ORTAK AKIL İLE MALATYA’MIZI AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Malatya’ya önemli hizmetler yaptığını söyleyen Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Malatya’mız hepimizin Malatya’sıdır. Onun için Malatya’mızı ayağa kaldırmak hepimizin boynunun borcudur. Malatya 6 Şubat’ta yıkılmadı adeta çöktü. Peki, Malatya’yı kim ayağa kaldıracak? Tecrübesi ve ekibiyle Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan. Başkanımız depremde gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Kendisine çok teşekkür ederim. Belediye Başkanımız başta olmak üzere hep birlikte el ele vererek ortak akıl ile Malatya’mızı ayağa kaldıracağız” diye konuştu. 

Malatya Baro Başkanı Onur Demez ise, “İstişare toplantıları 6 Şubat sonrasında çok kıymetli oldu. Malatya’nın ayağa kalkması ve daha iyi günlere gelmesi için birlikteliklerin şart olduğunu düşünüyorum. Bu birlikteliklerde eksikliklerimizi konuşacağız ve yolumuza devam edeceğiz. 6 Şubat depremlerinden sonra Malatya’mızın ayağa kalkmasında Bakanımızın, Belediye Başkanımızın, STK’larımızın kısaca hepimizin emekleri var. Bizlerde hukukun üstünlüğü ve adalet için sarf ettik. Memleketimizin ayağa kalkması için elinden geleni yapan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” kelimelerine yer verdi. 

GÜRKAN: ŞEHRİMİZİ HEP BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bazı yatırım ve hizmetlere değinen Başkan Gürkan, “İstişare toplantımızın ev sahibi İş İnsanı Tahsin Yılmaz, böyle bir toplantı icra ettiler. Kendilerine bu vesileyle teşekkür ediyorum. Şehrimiz 6 Şubat’ta büyük bir felaket geçirdi. Kıyametin provasını yaşadık.  100 yılın felaketi deniliyor ama 1000 yılın felaketini yaşadık. O nedenle şehrimizin ayağa kalkması lazım. Şehrimizin ayağa kalkmasının tek yolu da birlik ve beraberliktir. Dirlik, düzen ve dayanışmadır. 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz, şehrimize teşrif ettiler. Birkaç yatırım alanını gezme imkânımız oldu. Recep Tayyip Erdoğan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi, Lisanslı Depo, Kuzey Kuşak Yolunu inceledik ve oradan da asfalt plentleri ve beton santrallerinin açılışına katıldık. Sadece bu yatırımları gördüğünde, ‘Bu ancak Allah’ın bereketi kavramı ile ifade edilebilir’ dedi. 

Şehrimizde 40 yıldan beri ‘Kuzey Çevre Yolu, kuşak yolları, alternatif yollar, modern kayısı pazarı, kütüphane, büyük parklar’ yok deniliyordu. Şehrimizde doğuda kanalizasyon Bulgurlu’ya batıda ise Beyler Deresi’ne akıyordu. Vagon Fabrikası atıl durumdaydı. Ha keza Yimpaş aynı şekildeydi. Yapılan çalışmalara bakıldığı zaman altyapı, kanalizasyon, içme suyu, yollar,  yeşil alan, çevre düzenlemeleri, parklar, hizmet binaları, spor tesisleri kısaca her alanda çalışmalar yapıldı. Bu Cenabı Allah’ın bizlere yardımıdır. 20 senedir belediye başkanıyım, bizim yaptığımız imar uygulamalarında, istimlaklarımızda ve kamulaştırmalarımızda mutazarrır olan kimse yoktur. Dolayısıyla işinizde hasbi olursanız, işleriniz Cenabı Allah’ın izniyle yolunda gider. 

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız ve oda başkanlarımız burada, esnaflarımıza yapılan geçişi iş yerleri Büyükşehir Belediyesine ait olan yerlerde yapılıyor. Demirci, kalaycı, telefoncu, tekstilci, kuyumcu, ayakkabıcı, kasapçı, balıkçı ve diğer esnaflarımıza iş yerleri yapıldı. İşler kolay bir hadise değildir. Tabii ki depremin beraberinde getirdiği birtakım sorunlar var ama sorunları en aza indirgemek için çalışıyoruz. Allah’ın izni ile şehrin yerinde dönüşümünü de gerçekleştireceğiz. Şehrimizi hep birlikte ayağa kaldıracağız. Allah bize hasbiliği nasip etsin. Memleketimizin, istikbali aydınlık olsun. Şehrimizi mazisine layık istikbaline hazırlamak için el birliğiyle gayret edeceğiz” dedi. 

TÜFENKCİ: ŞEHRİMİZİ AYAĞA KALDIRMA GİBİ BİR GÖREVİMİZ VAR

6 Şubat’ta yaşanan depremler sonrasında Malatya’yı tekrardan ayağa kaldırmak için çalışmalar sürdürdüklerini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Değerli arkadaşlar, bu şehir hepimizin. Hepimiz bu şehrin sahipleriyiz. Bizim de şehrimizi ayağa kaldırma gibi bir görevimiz var. Bizim hep birlikte el ele vererek, şehrimizi ayağa kaldırmamız gerekiyor. Yapılan çalışmalar ve hizmetler ortadadır. Ama önemli olan 6 Şubat’tan sonra şehrimizi tekrardan güzel günlerine getirmektir. Öncelikle hemşerilerimizin oturacağı kalıcı konutlarını ve esnafımızın ticaretlerini yapacakları kalıcı dükkânlarını bir an evvel yapmamız lazım. Onun için harekete geçtik kalıcı konutlarımızın ve dükkânlarımızın temelleri atıldı ve yerinde dönüşüm çalışmaları başladı. Bu şehir hepimizin dolayısıyla şehrimizi hep birlikte ayağa kaldıracağız” şeklinde konuştu.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!