Malatya
19 Haziran, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.52
 • EURO
  34.99
 • ALTIN
  2435.3
 • BIST
  10471.32
 • BTC
  65122.79$

Fenerbahçeliler Deprem Bölgesinde İnsani Sorumluluklar Üstleniyor

Fenerbahçeliler Deprem Bölgesinde İnsani Sorumluluklar Üstleniyor
Kahramanmaraş merkezli depremlerden çok ciddi şekilde yaralar alan Malatya’nın sorunlarının çözümünde sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek destek olan Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği

Kahramanmaraş merkezli depremlerden çok ciddi şekilde yaralar alan Malatya’nın sorunlarının çözümünde sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek destek olan Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği çocuklara yönelik bir projeyi daha hayata geçirdi. 
Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği, Almanya Augsburg ve Landshut Fenerbahçeliler Derneği ile Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Fırat ilköğretim Okulunu Spor Salonun tadilatı yapılarak öğrencilerin hizmetine açıldı. Aynı zamanda geleneksel oyun alanlarının okul bahçelerine yapılması çerçevesinde 100 okulda uygulama yapılarak hayata geçirildi.
Fırat İlköğretim Okulunun Spor Salonu için okulda bir tören düzenlendi. Törene Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Y. Güven Yalvaç, başkan yardımcısı Gökhan Ulu ile birlikte öğretmen ve öğrenciler katıldılar. 
Burada kısa bir konuşma yapan İl Müdürü Bakır, “Geçtiğimiz aylarda projenin hayata geçmesi için protokol imzalamıştık. Almanya Augsburg ve Landshut Fenerbahçeliler Derneği başkanlarını Malatya’mızda, Malatyalı Fenerbahçeliler Derneğinin ev sahipliğinde ağırlamıştık. Bugün bu güzel sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Fırat İlköğretim Okulumuzun Spor Salonu nezih bir görüne kavuştu. Birçok okulumuzda geleneksel oyun alanları yapıldı. Çocuklarımız şuan buralarda güzelce vakit geçiriyor. Oyun alanları okullarımızın kapalı olduğu zamanlarda bile kullanılıyor. Malatyalılar adına Augsburg , Landshut ve Malatyalı Fenerbahçeliler Derneğine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Fenerbahçe’nin çok büyük bir aile olduğunu ifade eden Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Y. Güven Yalvaç, “Türkiye’nin en büyük spor kulübü Fenerbahçe deprem bölgesinin tamamında insani sorumluluklar üstlendi. Bu yetmez deyip, deprem bölgesinde bulunan çocuklara yönelik sosyal sorumluk projeleri yaptı. Bu projelerden ikisini Malatya’da hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Almanya Augsburg ve Landshut Fenerbahçeliler Derneğiyle el ele vererek Fırat İlköğretim Okulumuzun depremden zarar gören Spor Salonunu tadilatını yaptık. Çocuklarımızın bugün burada vakit geçirdiğini görmek bizleri mutlu etti. Yine geçtiğimiz günlerde Pütürge ilçemizde bulunan yatılı okul öğrencilerini Fenerbahçe’miz, İstanbul’da ağırlamış, maç izlemelerini sağlamıştı. Başkanımız Ali Koç çocuklarımızla yakından ilgilenmiş, Fenerbahçe forması hediye etmişti. Yine okullarımıza geleneksel oyun alanları yaparak çocuklarımızın iyi vakit geçirmelerini sağladık. Bu projede büyük emekleri olan Augsburg ve Landshut Fenerbahçeliler Derneği, Malatya Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır ile Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardın Fırat İlköğretim Okulun Spor Salonun açılışı yapıldı. Heyet açılışın ardın Diniye Çalık Okulunda yapılan geleneksel oyun alanlarını da gezdi. Malatya Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, emeklerinden dolayı Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Y. Güven Yalvaç’a plaket taktim etti.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!