Reklam
Mehmet TÜREL

Mehmet TÜREL

mehmet-turel [email protected]

Taraftar var, taraf olan var!

18 Temmuz 2021 - 00:14

Bulunduğumuz coğrafyanın havasından mı suyundan mı, yoksa sert soğuğundan mıdır bilinmez, her şartta ve durumda bir şeyleri beğenmeme-eleştirme hastalığımız olduğu su götürmez bir gerçek.

Elbette ki normal bir zeka düzeyine sahip olan her insan karşılaştığı garip durumlar, uğradığı haksızlıklar karşısında ‘neden?’ diye sorabilmeli, yanlış gördüğü noktaları eleştirebilmeli.

Burada sorun yok…

Sorun kendi doğrularımız, kendi menfaatlerimiz dışındaki tüm gelişmeleri gözü kapalı eleştirip, doğru olup olmadığına bile bakmaksızın gelişi güzel voleyi çakmamız.

Yani her şartta ve durumda eleştirmek.

İşte bu tiplere bir kaç örnek…

-Şehre yeni bir stadyum yapılır, ‘neden kapasitesi 33 bin değil de 27 bin’ diye söylenir durur, takımı maçlarını boş tribünlere oynarken, o stadın yolunu bile bilmez.

-Şehrin Süper Lig özlemi o kadar büyümüştür ki, bu duruma en başta kendisi olmak üzere şehirdeki herkes çok içerler,  gün gelir devran döner takım Süper Lig’e çıkar ama gel gör ki bu ağabeyimiz ne sıralamada 5’inciliği beğenir, ne de ligde istikrarlı olunmasını başarı sayar.

-Takımın tek dikili ağacı yıkılmaya yüz tutmuş yarım asırlık bir tesis iken, bir anda stadyumlar, yeni tesisler, çim sahalar yapılır, ama neylersin beyimiz bunları da beğenmez, hepsine bir kulp bulur.

-Küçük paralara aldığın futbolcuları büyük paralara satarak akılcı bir pazarlık stratejisi izlersin, adam çıkar kıt matematiğiyle kendince yaptığı ‘ucuz hesapla’ yönetimi kulübü zarar ettirmekle suçlar.

- Elin Fener’i, Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı transfer yapmak için 40 takla atarken, sen oturmuş kadrona rağmen 4 futbolcu daha alırsın, lakin bu beyimiz transfer denildiğinde Yeni Malatyaspor’la açar ishal olmuş ağzını, başkanla, yönetimle kapar.    

Bu tür gelişi güzel ve de acımasız eleştiri kültürüyle beslenen muhteremleri her alanda görmek mümkün.

İstesek bu örnekleri sayfalar dolusu uzatabiliriz.

Bu kafadaki insanlara kısaca diyorum ki…

Sevgili hemşerim fikir ortaya çıkarmak, mevcut durumu sorgulamak, eleştirmek her bireyin en önemli ve de doğal hakkıdır.

Ama bunu art niyetlice, sırf ayak bağı olmak, baltalamak için yaptığınızda inanın bana sadece mide bulandırmakla kalıyorsunuz.

Efsane Malatyaspor herkesin gözü önünde erirken kılını dahi kıpırdatmadan sadece konuşan, Malatya’ya yapılan devasa stadyumun önemli bir hizmet olma vasfını iki merdivenin olmayışı nedeniyle yerle yeksan eden, Malatya futbol tarihinin en başarılı başkanını kafasında oluşturduğu ‘kötü başkan’ tasviriyle yerin dibine sokan adam bu takımın taraftarı olsa ne olur, olmasa ne olur!

Takımının maçı var diye geceden gözünü uyku tutmamış, sanki sevgilisine koşar gibi stadın yolunu tutmuş; takımın lisanslı ürünlerini evinin her köşesine tıka basa doldurmuş, Malatya dendiğinde kalbi ritim değiştirenler olduğu sürece bu takımın sırtı yere gelmez evvel Allah.

YORUMLAR

  • 0 Yorum