MÜCADELE MÜCADELE MÜCADELE!
Reklam
Reklam
Mehmet TÜREL

Mehmet TÜREL

mehmet-turel

MÜCADELE MÜCADELE MÜCADELE!

26 Kasım 2015 - 19:16

Sabahlara kadar yazsak, çizsek Erciyes maçın önemini anlatamayız herhalde. Ama galiba bu maçın ehemmiyetini en net anlatan cümle şu:  Yenilmen halinde küme düşmenin en büyük adayısın!

\r\n\r\n

Böyle bir müsabakaya çıktı Yeni Malatyaspor. İlk yarısı şaşkın, ne yaptığını bilmeyen iki takımın kör döğüşü, ikinci yarısı hırsla, azimle başaran bir adamın hikayesi.

\r\n\r\n

İnönü Stadı’nda dakikalar 80’e doğru ilerlerken aklıma Teknik Direktör İrfan Buz’un bir sözü geldi… “Yenilebiliriz ama kötü mücadele edemeyiz!”

\r\n\r\n

Evet Yeni Malatyaspor bölüm bölüm orta alanını rakibe teslim etse de, bir adam dışında mücadele etmeyi tercih etmişti. Bazen zeminle, bazen rakibin Erciyes Dağı kadar soğuk olan savunmasıyla, bazen de takımın akordunu bozan Alex’le boğuşsa da, mücadele etti…

\r\n\r\n

“Başaran”ların ana felsefesi olan mücadele Yeni Malatyaspor’a da kazandırdı. Ama neymiş, başarmak için mücadele etmek lazımmış. 

\r\n\r\n

Gelelim en az sahadaki İrfan kadar, saha dışında mücadele eden diğer İrfan’a. Günümüz çağdaş futbolunun gereksinimleri olan; bilgi, çalışmak, araştırmak düsturuyla kısa sürede rüştünü ispatlayan İrfan Hoca’nın “elimdeki malzeme bu” dercesine bir Alex’ten Muhammed Reis, bir Akpabio’dan da Emenike çıkarma çabasını alkışlamak lazım.  

\r\n\r\n

genç koşan bir takımı da rahatlıkla yeneriz. Ama yeter ki mücadele edelim. Bu anlayışı sürdürelim. 

\r\n\r\n

Gelelim bir iki galibiyetle ilk 6 diyen umut tacirlerine… Efendiler, ne kendinizi kandırın, ne de bizi. Bu takım bu sene ligde kalsın “şampiyonuz” bence. İlk seneden ilk 6 deyip de futbolun doğasına, realitesine ana avrat küfretmeyin. Bırakın bu şekilde düşünüp, bu şekilde yorumlayalım.     

\r\n\r\n

44 MALATYASPOR VE HAYALLER 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

Defalarca yazdık, çizdik. Futbolda ezbere iş yoktur diye. Ama anlatamadık. Barış Bingöl ve Müslüm Boztaş inatla, zorla bu takımı çıkacak diyor. Güzel abilerim bu işler sizin düşündüğünüz gibi olmuyor. 

\r\n\r\n

Yaptınız olmadı. Yine yapın, yine olmaz!

\r\n\r\n

 
\r\nAkşama kadar ne zorluklarla çiğköfteden kazandığın 3 kuruşu bu ligin gediklisi olmuş topçulara harcayarak başarılı olamazsın! Kalkıp bir gençlik kulübünün başkanı olarak “belediye niye bize de para vermiyor?” diyerekten, bu kulübü yönetemezsin. 

\r\n\r\n

Olmaz başkan olmaz. 
\r\nBoşuna çabalıyorsun. Sene başında Battalgazi Belediyesi takımı istediğinde verecektin. Kalkıp “3.lige çıkalım Allah kerimdir” deyip daha şimdiden o ligin ekonomik getirisinin hayalini kurarsan, daha çok avucunu yalarsın.

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar