İRFAN HOCA İLE DEVAM EDİLECEK Mİ?
Reklam
Reklam
Reklam
Mehmet TÜREL

Mehmet TÜREL

mehmet-turel

İRFAN HOCA İLE DEVAM EDİLECEK Mİ?

26 Nisan 2016 - 22:37

Sezonun bitimine ramak kala, Play-Off şansımızın azaldığı, Adana Demir maçının sonucunu bilmeden yazıyorum bu yazıyı.

\r\n\r\n

Benim için Alima Yeni Malatyaspor 2015-2016 futbol sezonu şampiyon tamamlamıştır.

\r\n\r\n

Kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün, benim yorumum bu.

\r\n\r\n

Biz değil miydik bu takımın ligde kalmasının zor olduğunu söyleyen? Biz değil miydik bu takım paraşütsüz düşer diye ön görülerimizi yarıştıran?

\r\n\r\n

Bugün ne değişti peki?

\r\n\r\n

Şimdilerde sanki play-off elimizden kaçmış gibi, neden ah vah ediyoruz?  O kadar kolay mı bu işler, o kadar kolay mı futbolun şifreleri?  Olsa iyi olurdu. En azından tecrübe kazanırdık. Ama olmadı diye de kalkıp bu kadar emek harcayan başta futbolcular olmak üzere, teknik heyet ve yönetime sallamak, hakaretler etmek büyük haksızlık değil midir?

\r\n\r\n

Hem biz bırakalım ‘takım play-offa gitti –gitmedi’ tartışmasını da, şimdiden senenin hesaplarını yapmaya başlayalım bence. Bu takım seneye de bu kadar şanslı olmayabilir. İrfan Buz gibi başarıya aç bir hoca takımında başında bulunmayabilir!

\r\n\r\n

Bu kısmı özellikle vurgulamak istedim, çünkü ben seneye İrfan Buz’un Alima Yeni Malatyaspor’la devam edeceğini sanmıyorum! Bunu yönetim ve hocanın ilişkisine bakarak söyledim.

\r\n\r\n

Seneye bu kadar kolay bir lig olmayacak… Mersin, Sivas ve Eskişehir Süper Lig’e tekrar dönmek isteyeceklerdir. Mevcutta bu işe dünya kadar para harcayıp, başarısız olan takımları da hesaba katacak olursak, işimiz kolay olmayacak.

\r\n\r\n

O yüzden kısır çekişmelerle vakit harcamak kimseye bir şey kazandırmaz.

\r\n\r\n

Alima Yeni Malatyaspor’un önünde tüzük gereği yapılması gereken bir seçimli kongre var. Ben bu kongrenin de çok şeye gebe olacağını düşünüyorum. Günü geldiğinde bunu neden söylediğimi anlayacaksınız!    

\r\n\r\n

 BUGÜN BURALARDA İSEK ONUN SAYESİNDE…

\r\n\r\n

Kurduğu kadroyla Alima Yeni Malatyaspor’un şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan, (Gerçi Feyyaz Uçar üstelendi ama) adamlığıyla, teknik adam bilgisiyle önünde saygıyla, sevgiyle eğildiğim Mustafa Uğur hocamla Kayseri’de, Kayseri Erciyes- Alima Yeni Malatyaspor maçı öncesi bir araya gelme fırsatımız oldu.

\r\n\r\n

Aslında nice zamandır planlıyorduk görüşmeyi ama o güne kısmet oldu. Elbette ki demli çaya futbolun eşlik ettiği uzun soluklu bir sohbet gerçekleştirdik kendisiyle. Alima Yeni Malatyaspor’da yapmak isteyip de yapamadığı, görevden ayrılışı, Malatya futbolunun eksikleri gibi gündem maddeleri etrafında döndük dolaştık. Gerçekten çok keyif aldığım ve oldukça faydalı olduğunu düşündüğüm bir sohbet oldu.

\r\n\r\n

Alima Yeni Malatyaspor’un ilk yılında ligde kalmasının önemli bir olay olduğunu söyleyen Mustafa Hoca’nın, ‘Kulübün geleceği için şampiyonluğu birkaç yıl erteleyin’ tavsiyesini bence kayda değer görmeli. Hocanın, ‘Şampiyonluklar kısa vadeli çalışmalarla elde edilebilir ama profesyonel yapılanmalar sabır ve zaman ister’ sözünü de tabelaya yazdırıp, Nurettin Soykan Tesisleri’nin girişine çivilemeli.

\r\n\r\n

Kayseri basınından da bir arkadaşın eşlik ettiği sohbetimizde Kayseri şehrinin futbolda neden gelişemediğini de öğrenmiş oldum. Valla oranın kangreni vücudu saracak düzeye gelmiş. Yine Allah’a şükür bizimkisi kesip kurtulmalık!

\r\n\r\n

 

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar