ERTELEMENİN FUTBOLUMUZA YANSIMALARI
Reklam
Mehmet TÜREL

Mehmet TÜREL

mehmet-turel

ERTELEMENİN FUTBOLUMUZA YANSIMALARI

23 Mart 2020 - 21:04

Koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan liglerin ne zaman başlayıp ne zaman biteceği belirsizliğini korurken, 31 Mayıs'ta kontratı sona erecek oyuncuların geleceği de muamma. Sporcular için ise en büyük sorun liglere verilen arada formda kalabilmek. Gündemdeki bir diğer konu ise ülkelerine dönmek isteyenlerin durumunun ne olacağı.

Herkes önümüzdeki 3 haftayı 'evinde kal' prensibi ile geçirmek zorunda. 

Oyunculara bireysel programlar verilecek, tüm sporcular evlerinde antrenmanlarını devam ettirecek. 

Oyunculara bireysel programlar verilecek, tüm sporcular evlerinde antrenmanlarını devam ettirecek.

Liglere dönüş için federasyonlar şu anda net bir tarih vermedi. Vermemeleri de bilimsel olarak doğru. Çünkü hiç bir ülke dönüş için resmi bir tarih açıklamadı. 

Bu 1 aylık dönemde futbolcular tatile çıkmıyorlar. Türkiye'deki her insan gibi önümüzdeki 3 haftayı 'Evde kal' prensibi ile yaşayacaklar. Hiçbir kulübün yabancı futbolcularına Türkiye dışına gidiş izni vereceğini sanmıyorum. Sonuçta 3 günlüğüne de gitseler dönüşte 14 gün karantinada kalacak olmaları hiçbir yabancı futbolcuya uçak bileti aldırtmaz.

Avrupa'da ligleri tatil edilen her futbolcu gibi bizimkiler de evlerindeki fitness aletleri ile çalışmalarını sürdürecekler. Her futbolcuya bireysel program verilecektir. Evinde koşu bandı vs. olmayan futbolcu varsa onlar da 1-2 gün içinde buna sahip olurlar. Önemli bir mesele de haftanın 6 günü takım doktoru ve diyetisyenin kontrolünde olan futbolcuların şimdi evlerinde beslenmeleri. 

Sahada idman yapamayacak olmalarından dolayı aldıkları toplam kaloriyi düşürmeleri gerekiyor. Bunu da kulüp profesyonelleri kontrol altında tutar. Sonuçta herkes kendine iyi bakmak zorunda.
Lig Haziran ayına sarkacağından 31 Mayıs'ta kontratı bitecek futbolcular için FIFA'dan tüm dünya genelinde bir karar çıkması bekleniyor. Bu kontratlar 'sezon sonu olarak' kabul edilecek.

Avrupa'nın birçok ülkesinde futbolculardan yıllık ücretlerinde fedakârlık bekleniyor. Sonuçta kulüplerin 1.5-2 aylık süreçte önemli gelir kayıpları var. Bu sezon var olan kontratlarında indirime gitmeseler bile gelecek sezon karşılıklı fedakârlıklar gerekiyor.

Yeni Malatyaspor'da gelecek olursak...

Erteleme elbetteki Yeni Malatyaspor'un hayrına oldu. Büyük düşüş yaşayan ve 11 haftalık galibiyet özlemiyle yanan sarı kırmızılı takım, bu molayla belki de silkinip kendine gelme fırsatı yakalayacak.

Şu da bir gerçek ki erteleme dönüşü kimsenin istediği gibi olmayacak. Her takımda düşüş olacağından sürpriz sonuçlara da hazırlıklı olmak lazım derim şimdiden. Yapacak birşey yok artık bu saatten sonra... Hiç birşey sağlıktan önemli değil.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar