Reklam
Mehmet TÜREL

Mehmet TÜREL

mehmet-turel [email protected]

BU TAKIMDA HAYAT VAR

11 Kasım 2022 - 19:27

Kim ister bu takımın kazanmasını?
 Ya da tersten soralım kim ister kazanmamasını?
Aslında herkes ister kazanmasını.
Değil mi bir Malatyalı olarak bu sorununu en makul cevabı bu olmalı. Niye istemesin, sonuçta Yeni Malatyaspor başarılı olursa şehrin havası değişir, bu hava herkese sirayet eder.
Ama bazıları sırf kendisi yok diye karede, istemiyor takımın başarılı olmasını. Var mı böyle bir basitlik, var mı böyle bir bayağılık! Adam hasta, istemiyor küme düşmüş ve yüklü borçla baş başa kaşmış bir takımın taraftarının yüzünün gülmesini.  
Abartmıyorum alınan her güzel sonuç sonrası, geceleri yastığa başını koyduğunda uykuları kaçıyor bu zavallıların!
O zaman onlara buradan üzülerek söylemek isterim ki; bu sezon daha çok uykusuz gece geçireceksiniz. Çünkü bu genç takımda hayat var.
Bir kere bu takımda klas ayaklar kadar, klas yürekler de çok. Sahadaki yardımlaşma, yüreğini ortaya koyarak mücadele etme ve inanç, on üzerinden on. Alınan 2-3 galibiyete güvenerek yazmıyorum bunları.  Uzun bir lig maratonunda bu galibiyetler ne ki. Benim güvendiğim temel argüman: İnanç, mücadele ve kalite. Bu takımın hocası, “Giderken bu şehre miras olarak güzel şeyler bırakmalıyım” diye düşünüyorsa, futbolcuları ‘biz bu kulübü her ne pahasına olursa olsun hak ettiği yere getireceğiz’ diyorsa olay bitmiştir.
Bu nedir biliyor musunuz? Bu o sahaya çıkan oyuncuların da, saha kenarındaki yedeklerin de, malzemecinin de artık kafasında başarı resminin şekillenmeye başladığının kanıtıdır. Uykuları kaçanlar da artık şu inadını bırakıp, inanmaya başlasınlar bence. Tabi bu saatten sonra gönülden Malatyalıların da tribünde olması lazım. Bu takımın arkasında olalım. Bakın o zaman her şey daha güzel olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum