BU OYUN ŞAMPİYON YAPAR
Reklam
Reklam
Mehmet TÜREL

Mehmet TÜREL

mehmet-turel

BU OYUN ŞAMPİYON YAPAR

24 Ocak 2017 - 20:45 - Güncelleme: 28 Ocak 2017 - 10:21

Sivas maçındaki oyunu, mücadeleyi, kazanma arzusunu görüp de daha hala “bu takım şampiyon olamaz” diyeniniz var mı?

\r\n\r\n

Evet, ara transferde beklentiler karşılanmadı… Evet, oyuncu alınması gereken bölgelere alınan oyuncular biraz zayıf oldu, kabul ama unutmamak lazım ki, bu takım zaten belli bir kaliteye sahip.

\r\n\r\n

Umut tacirliği yapmak gibi bir niyetim yok, açık konuşuyorum: Bu takım fazla değil, sadece Sivas maçındaki mücadelesini sürdürsün rahatlıkla şampiyon olur.

\r\n\r\n

İÇ SAHA YIKILMAZ KALE OLMUŞ, ADAM İSTANBUL DİYOR

\r\n\r\n

Takım ne zaman iç sahada puan kaybetse hemen bir grup İstanbul aşığı koru halinde ‘zemin kötü olmasa yenerdik, takım maçlarını İstanbul’da oynasın’ diye boş hevesler pompaladılar piyasaya.

\r\n\r\n

Yahu arkadaşlar Allah için böyle boş işlere kafa yormayın… Ne İstanbul’u, ne dışarısı?

\r\n\r\n

Bu takımın iç saha karnesine bir bakım bakalım, ne göreceksiniz… Hangi sezon sahasını bu kadar etkili kullanmış bu takım, soruyorum. Hem ayrıca Sivas maçını biz o beğenmediğiniz zeminde oynadık ve bu maç ‘sezonun pas rekorunun kırıldığı 90 dakika’ olarak istatistiklerdeki yerini aldı.

\r\n\r\n

Enerjinizi boş şeylere değil, şampiyonluk için harcayın ki ortaya bir sinerji çıksın bari.

\r\n\r\n

YEŞİLYURT BELEDİYESPOR ŞAMPİYON OLUR AMA…

\r\n\r\n

Yarın Bölgesel Amatör Lig maçlarımız var… Bu sezon açıkçası bu kadar zevkli ve heyecanlı bir lig izleyeceğimi tahmin etmezdim.

\r\n\r\n

Bir tarafta şampiyonluk için kararlı bir görüntü ortaya koyan Yeşilyurt Belediyespor, diğer tarafta ‘küçük paralarla da iyi işler yapılır’ mantığını dosta düşmana benimseten İnönü Üniversitesispor.

\r\n\r\n

Sezona kötü başlayan Yeşilyurt Belediyespor’un bu sezon şampiyonluk ipini göğüsleyecek kalite ve imkanlara sahip olduğunu sanırım söylememe gerek yok… Hakkını teslim edelim, sezona başladıkları hallerinden eser yok. Her geçen hafta üzerine koyarak geldiler ve bana göre Adıyaman’dan da, diğer zirve mücadelesi veren takımlardan da daha ‘takım gibi’ oynuyorlar.

\r\n\r\n

Ancak bir yanlışları var ki, inşallah başlarını yakmaz bu bilerek yapılan yanlış!

\r\n\r\n

Bence Yeşilyurt Belediyespor’un içerisinde futbolcuların yeşil sahadaki mücadele ve emeklerine saygı duymayan birkaç kişi var.

\r\n\r\n

Ve bu kişiler aklın sıra rakiplerin saha dışında oynadığı pis oyunları bertaraf ettiğini savunuyor.

\r\n\r\n

Arkadaşlar yapmayın etmeyin, kimseyi de kendinize güldürmeyin. Şu takım bunu yapmış, öbürü bunu demiş gibi, dikkat dağıtacak, futbolcuları başka noktalara kanalize edecek hal ve eylemlerin kimseye faydası yok. Yeşilyurt Belediyespor’un bu tür çığırtkanlıklara ihtiyacı da yok.

\r\n\r\n

Bakın az kalsın bu tür boş gevezeliklerden dolayı Pertek’e puan kaptıracaktık. Siz takımı savunduğunuzu, suçluyu ortaya çıkardığınızı sanıyorsunuz ama diğer taraftan da futbolcularınızı farklı psikolojilere itiyorsunuz.

\r\n\r\n

Bu tür, futboldan başka her şeyin sahadaki mücadeleye etki ettiği liglerde parası olanın olmayana üstünlük kurma çabası her zaman olmuştur, bundan sonra da olacaktır. Yeni olan bir şey değil yani. Hem bu tür mevzuular uluorta her yerde konuşulmaz. Sen konuşursan, adam da çıkar ‘bu haftaya kadar 6 kez penaltı aldın” deyip ortalığı bulandırır. (Penaltıların tamamı haklı penaltı, izleyemediklerimi izleyen arkadaşlarımdan öğrendim) Ama adamlar nasıl olduğuna bakmaz, verilmiş mi verilmemiş mi ona bakar.

\r\n\r\n

Neyse kısa kesip, son sözümüzle noktalayalım konuyu…

\r\n\r\n

Yeşilyurt Belediyespor sahaya çıkıp rakiplerini yenecek ve susacak… Eğer konuşulması gereken bir mevzuu olursa da şehrini seven, aklı başında biri çıkar konuşur.

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar