Reklam
Mehmet TÜREL

Mehmet TÜREL

mehmet-turel [email protected]ihaber.com

BU ADAMLARLA İŞİMİZ ZOR!

31 Mayıs 2022 - 20:25

Malatya’da böyle…

Herkesin sokakta, berberde, çay ocaklarında ortamını bulduğu an anlatacağı bir derdi, şikâyetçi olacağı bir sorunu muhakkak vardır. Anlatırlar da anlatırlar. Ve ne yazık ki bu insanların memnuniyetsizlikleri bir süre sonra sizi de karamsar bir ruh haline sürükler.

Ancak bu yukarıda bahsettiğim tiplere seslerini duyurabilecekleri bir imkânla gidin, inanın bana sus pus olurlar! Niye, çünkü başlarına iş almak istemezler, niye çünkü bu insanlar karınlarından konuşmayı huy edinmişlerdir.

Malatya spor camiasında da bu tiplerden fazlasıyla var…Adamın anlatacağı o kadar çok şey vardır ki, konuştuğunda akan sular durur. Cümleye de hep şöyle başlar: ‘Beni konuşturmayın, konuşursam Malatya’da herkes kaçacak delik arar. Ne hikmetse hep bu adamlar konuşur, ama kimse de hiçbir zaman kaçacak delik melik aramaz.

Yeni Malatyaspor için reçete istersiniz, söyleyecek tek mantıklı kelime edemez.

'Yönetim ve başkan modeli nasıl olmalı, kulüp nasıl yönetilmeli?' diye sorarsınız, muhataba galiz küfürler savrulur ama cevap verilmez.

'Çözüm ne?' dersiniz, siyasetçisinden girer teknik adamından çıkar, en son iş adamında mola verir ama çözüm mözüm sunamaz.

Herkes köşe yazarı, herkes teknik adam, herkes yönetici...

En iyiyi kendisi bilir, herkes yanlıştır...

Ve malesef bu bahsettiğim tiplerin mantar gibi çoğalmasına, her ortamda fikir beyan etmesine  karşı herhangi bir önlem alamazsınız.

Sadece hakaret ederler, eleştirirler, küfrederler!

Olayın çözüm tarafına geçmezler, çünkü amaçları çözmek değil bozmaktadır.

Olayın sadece bozma bölümünde oldukları için çözüme dair herhangi bir hazırlıkları da yoktur.
O yüzden bazen düşünüyorum da işimiz gerçekten çok zor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum