Beni konuşturmayın, konuşursam…
Reklam
Reklam
Reklam
Mehmet TÜREL

Mehmet TÜREL

mehmet-turel

Beni konuşturmayın, konuşursam…

18 Ekim 2016 - 10:56

Malatya’da böyle… Herkesin sokakta, berberde, çay ocaklarında ortamını bulduğu an anlatacağı bir derdi, şikâyetçi olacağı bir sorunu muhakkak vardır. Anlatırlar da anlatırlar. Ve ne yazık ki bu insanların memnuniyetsizlikleri bir süre sonra sizi de karamsar bir ruh haline sürükler.

\r\n\r\n

Ancak bu yukarıda bahsettiğim tiplere seslerini duyurabilecekleri bir imkânla gidin, inanın bana sus pus olurlar! Niye, çünkü başlarına iş almak istemezler, niye çünkü bu insanlar karınlarından konuşmayı huy edinmişlerdir.

\r\n\r\n

Malatya spor camiasında da bu tiplerden fazlasıyla var…

\r\n\r\n

Adamın anlatacağı o kadar çok şey vardır ki, konuştuğunda akan sular durur. Cümleye de hep şöyle başlar: ‘Beni konuşturmayın, konuşursam Malatya’da herkes kaçacak delik arar.’

\r\n\r\n

Ne hikmetse hep bu adamlar konuşur, ama kimse de hiçbir zaman kaçacak delik aramaz.

\r\n\r\n

Lafı fazla uzatmadan son günlerin en çetrefilli konusuna biz de balıklama dalalım…

\r\n\r\n

İkisi de suçlu!

\r\n\r\n

Milli takım hesaplaşma yeri değildir… Milli takım birilerine ders verme yeri değildir… Milli takım kimsenin babasının malı değildir… Milli takım kendini ispatlama yeri hiç değildir.
\r\nKimi cezalandırıyorsun sen efendi!

\r\n\r\n

Hani sen ‘Türkiye Futbol Direktörü’ idin? Hani sen bulup, yetiştirip, sunmakla mükelleftin? Hani senin görevin kazanmaktı?

\r\n\r\n

Ee peki neden o zaman futbol hayatının en verimli dönemini yaşayan asi çocuktan faydalanmak yerine, yaptığını iddia ettiğin nahoş bir davranıştan dolayı hemen faturayı kesiyorsun?

\r\n\r\n

Hani kazanmak?

\r\n\r\n

Hem sen kimi cezalandırdığını sanıyorsun… Arda’yı mı, milli takımı mı?

\r\n\r\n

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz’un da dediği gibi, futbolda artık ‘tek adam gösterisi’ diye bir şey kalmadı.

\r\n\r\n

Gerçi İrfan Buz bu açıklamayı yaptıktan sadece 2 saat sonra jet hızıyla yalanlama yoluna gitti ama neyse ki günümüz hukuk sisteminde‘iddiayı kanıtlamakla mükellefsin’ yönünde bir madde var.

\r\n\r\n

Yani söylediğiniz şey ‘ben yapmadım, bana iftira attılar’ türünden size atılı bir suçlamaysa bile, siz bunun doğru olmadığını da kanıtlamak zorundasınız.

\r\n\r\n

Yalnız bu konuda Buz Hoca adına üzgünüm… Çünkü İHA tarafından servisi edilen bu haber, görüntüsüyle birlikte sunulmuş… Yani hocanın ağzından çıktığı söylenen kelimeler ‘harf harf’ hocaya ait.

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar