Reklam
Reklam
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder [email protected]

YARINLARI KURTARACAK HİZMETLER

04 Kasım 2021 - 11:41

Yeni bir sayımızda daha karşınızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Malumunuz yaşadığımız süreç; sosyal, ekonomik, kısacası yaşamsal faaliyetlerimizi oldukça kısıtladı ve olumsuz yönden etkiledi.
Tüm dünyanın,ülkemizin ve Malatya’mızın en ağır şekilde etkilendiği bu süreçten ülkece sağ salim çıkmak elbette ki en büyük temennimiz.
Bakıldığında temel gıda ihtiyaçları başta olmak üzere neye el atılsa ateş pahası bir durum söz konusu. 
Tabi teknik açından normal bir durum… Çünkü bu malum hastalık ekonomilerin temel dinamkilleri olan yatırım bazlı bütün hamlelere ket vurdu. Bu da beraberinde yatırımın düşmesi, istihdam ve üretimin aşağı seyretmesine yol açtı.
Yerel ölçekte bakıldığında aslında Malatya bu zorlu sınavı alnının akıyla veriyor diyebiliriz.
Büyükşehir Belediyesi her türlü zorluğa rağmen, yatırım ve hizmetten vazgeçmeye  niyetli değil.
Tabi burada esas mevzu belediyenin kendi yağıyla kavrulacağı bir finansla mekanizma oluşturabilmesi.
Bu anlamda bakıldığında özellikle Büyükşehir'in ek kaynaklar oluşturup, kendi öz sermayesiyle yatırıma tam gaz devam etmesi hakikaten taktir edilesi bir durum.
Başkan Gürkan'ın özellikle planlı ve programlı büyüyen bir Malatya şiarıyla, gelişim ve değişim için yeni alt merkezlere ağırlık vermesi bambaşka bir Malatya profili ortaya çıkarmaya başladı. 
Pandemi sürecinde yatırımlarını kendi öz kaynaklarıyla hız kesmeden sürdüren Büyükşehir AK Parti’nin 2023 vizyonuna da en uygun hareket eden belediyelerimiz arasında yerini alıyor.
Bu sayımızda Büyükşehir'in çalışmalarını sayfalarımıza taşımakla kalmayıp, Selahattin Gürkan başkanının vizyoner projelerini de siz okuyucularımızla paylaşma imkanı bulduk.
Tekrar görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum