ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI
Reklam
Reklam
Reklam
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder

ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI

26 Kasım 2015 - 19:15

Hamdolsun ülkemiz büyük bir sınavdan daha alnın akıyla çıktı. Zira 1 Kasım seçimleri ülkemizi bitirmeye kararlı mihrakların en güçlü şekilde saldırdığı sürecin sonu oldu.

\r\n\r\n

Bundan sonra artık önümüze bakmamız lazım. Çalışan ve üreten Türkiye’nin önünün alınamayacak şekilde bir sıçrama yapacağı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Terör belasının belinin kırılmasıyla da ülkemiz daha da güçlenecektir inşallah.

\r\n\r\n

Seçim öncesi bu sayfalardaki öngörülerimiz neredeyse tamamen gerçekleşti. Malatya istikrardan şaşmaz dedik, öyle de oldu. Tabloya baktığımızda yine iktidar partisine en yüksek oyu veren İl’lerin başında geliyor Malatya. O zaman söke söke hakkımızı da almasını bilmeliyiz.

\r\n\r\n

Malatya’nın hakkı, en kaliteli, elzem olan hizmetleri biran önce almasıdır. Bu hizmetler herkes tarafından bilinen, Ak Parti’nin seçim beyannamesinde de yazan hizmetlerdir.

\r\n\r\n

O zaman burada haykıralım Malatyalıların bir an önce yapılmasını beklediği hizmetleri: Çevreyolu, ikinci 

\r\n\r\n


\r\ndevlet üniversitesi, hızlı tren ve sahil yolu projesi.

\r\n\r\n

Malatya’ya 19 yıl aradan sonra Bakanlık verilmesi kentte sevince yol açtı. 64’üncü Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanlığına Av. Bülent Tüfenkci’nin getirilmesi ile Malatya’nın Bakanlık hayali gerçekleşmiş oldu.

\r\n\r\n

20. Dönem Refah Partisi Hükümetinde Malatya Milletvekili Racai Kutan’un Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev almasından sonra aradan geçen 19 yıllık süre zarfında Malatya Bakanlık bekledi. 

\r\n\r\n

 

\r\n\r\n

AK Parti’nin kurulması ile her seçimde ilk üçe girerek AK Parti’ye en fazla destek veren illerin başında yer alan Malatya’da AK Parti'ye son seçimde de yüzde 70’e yakın destek çıktı. 

\r\n\r\n

Malatya’ya Bakanlık verilmesi isteğini her platformda dile getiren Malatyalıların bu dileği bugün Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun yeni kabineyi açıklaması ile gerçekleşti. 19 yıl aradan sonra bir Malatya milletvekilinin Bakanlık koltuğuna oturacak olması kentte de sevinç kaynağı oldu. İHA mikrofonlarına konuşan Malatyalılar uzun bir aradan sonra Malatya’ya Bakanlık verilmesini sevinçle karşıladıklarını söylediler. 

\r\n\r\n

Malatya’nın uzun zamandır Bakanlık görevini hak ettiğini belirten vatandaşlar, Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ettiler.

\r\n\r\n

BAŞBAKAN’DAN 
\r\nMALDİA VURGUSU

\r\n\r\n

Ne kadar gurur duysak azdır. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Malatya temasları sırasında dergimiz yazı işleri müdürü ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi ve bu sohbette dergimize methiyeler dizdi. Bu sayımızda kapakta yer verdiğimiz bu önemli fotoğraf karesi, artık bizim övünç madalyamız olacaktır.

\r\n\r\n

Bununda dışında dergimiz içerik olarak yine ilginize mazhar olacak dolulukta. Yeni bir sayımızda daha karşınızda olmak dileğiyle kalın sağlıcakla. 

\r\n\r\n

 

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar