Reklam
Reklam
Reklam
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder [email protected]

PANDEMİ SÜRECİNİN YILDIZI

25 Mart 2021 - 12:58

Yeni bir sayımızda daha karşınızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Malumunuz yaşadığımız pandemik süreç sosyal, ekonomik, kısacası yaşamsal faaliyetlerimizi oldukça kısıtladı ve olumsuz yönden etkiledi.
Tüm dünyanın,ülkemizin ve Malatya’mızın en ağır şekilde etkilendiği bu süreçten ülkece sağ salim çıkmak elbette ki en büyük temennimiz.
Bakıldığında temel gıda ihtiyaçları başta olmak üzere neye el atılsa ateş pahası bir durum söz konusu. 
Tabi teknik açından normal bir durum… Çünkü bu malum hastalık ekonomilerin temel dinamkilleri olan yatırım bazlı bütün hamlelere ket vurdu. Bu da beraberinde yatırımın düşmesi, istihdam ve üretimin aşağı seyretmesine yol açtı.
Yerel ölçekte bakıldığında aslında Malatya bu zorlu sınavı alnının akıyla veriyor diyebiliriz.Malatya Büyükşehir belediyesi  başta olmak üzere merkez ilçe belediyelerimiz Battalgazi ve Yeşilyurt her türlü zorluğa rağmen, yatırım ve hizmetten vazgeçmeye  niyetli değil.
Tabi burada esas mevzu bu kurumların kendi yağıyla kavrulacağı bir finansla mekanizma oluşturabilmeleri.
Bu anlamda da bakıldığında özellikle Battalgazi Belediyesi’nin yan kaynaklar oluşturup, kendi öz sermayesiyle yatırıma tam gaz devam etmesi hakikaten taktir edilesi bir durum.
Başkan Osman Güder’in özellikle planlı ve programlı büyüyen bir Battalgazi şiarıyla, gelişim ve değişim için yeni alt merkezlere ağırlık vermesi bu merkez ilçe belediyemizi performans anlamında farklı bir yere koyuyor. 
Pandemi sürecinde yatırımlarını kendi öz kaynaklarıyla hız kesmeden sürdüren Battalgazi Belediyesi AK Parti’nin 2023 vizyonuna da en uygun hareket eden belediyelerimiz arasında yerini alıyor.
Bu sayımızda Battalgazi Belediyemizin çalışmalarını sayfalarımıza taşımakla kalmayıp, Osman Güder başkanının vizyoner projelerini de siz okuyucularımızla paylaşma imkanı bulduk.
Tekrar görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum