ÇALIŞKAN BAKAN İLE YOLA DEVAM
Reklam
Reklam
Reklam
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder

ÇALIŞKAN BAKAN İLE YOLA DEVAM

25 Mayıs 2016 - 15:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya gezisine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, beklenildiği gibi başbakan oldu.

\r\n\r\n

Toplu açılış töreninde, Malatya milletvekili olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’den sonra söz alan Binali Yıldırım, kürsüde şunları söyledi:

\r\n\r\n

“Allah’ınıza gurban Malatya.. Gadanızı alayım. Maşallah coşku müthiş. Sayın Cumhurbaşkanım, Malatyalılar biliyorum bu sabırsızlığınızı. Çok fazla konuşacak değilim. Sözü sözün ustasına bırakacağım. Ancak birkaç cümle söylemem lazım. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yola çıkarken dedik ki Türkiye’yi kalkındıracağız, erişilen, ulaşılan muassır medeniyetler seviyesine çıkacaracağız, yollarla donatacağız, hava yolunu halkın yolu yapacağız, iletişim yoluyla vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracağız.

\r\n\r\n

Yolları böldük, milleti, hayatları, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama milleti, Türkiye’yi böldürmeyiz. Milleti böldürmeye kalkanların da canına okur Malatya. Sayın Cumhurbaşkanım Malatya’ya liderliğinizde 13 yılda tam 3.5 katrilyon liralık yatırım yaptık. Helal hoş olsun. Malatya hizmetin en iyisine layıktır.”

\r\n\r\n

Biz de Malatya olarak başbakanlık size ‘helali hoş olsun’ diyoruz Sayın Yıldırım. İnşallah yeni hükümetin temellerinin atıldığı Malatya bu yeni süreçte hak ettiği hizmetleri almaya devam eder.

\r\n\r\n

Bu yeni süreç, yaşamış olduğumuz bu kara günlerin ardından güneşli günlere vesile olur inşallah. Vatan evlatlarının gözünü kırpmadan şehadet şerbeti içtiği bu günlerde hiç olmazsa yapacağımız dualarla onlara güç verelim. Allah bu ülkeyi bölmek isteyenlere fırsat vermesin.

\r\n\r\n

Ve elhamdülillah ki Malatya’nın bakanı 65. Hükümet’te de yer aldı. Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, yeni başbakanımıza ve emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. Bakanlık Malatya için çok önemliydi. Uzun yıllar sonra Malatya’da hemen herkesin ismi üzerinde mutabık kaldığı Sayın Tüfenkci’ye de yeni dönemin hayırlı olmasını diliyoruz.  
\r\nGelelim Cumhurbaşkanı’nın Malatya ziyaretine…

\r\n\r\n

Cumhurun başkanı Erdoğan, Malatya’da çok önemli açılışlar yapmanın yanı sıra, bir o kadar da önemli mesajlar verdi.  

\r\n\r\n

Alandaki kalabalığı gösterip, ‘işte biz size güvenip, dik duruyoruz’ mealindeki açıklamaları belki de en anlamlı sözleri idi. Evet Malatya Erdoğan’a her zaman sahip çıktı, çıkmaya da devam ediyor. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu tablo devam eder. Çünkü ülkemizin dik duran, güçlü bir lider vizyonuyla yönetilmekten başka seçeneği yok.

\r\n\r\n

 

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar