BU YATIRIMLAR MALATYA’YI UÇURUR
Reklam
Reklam
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder

BU YATIRIMLAR MALATYA’YI UÇURUR

24 Ocak 2017 - 20:44 - Güncelleme: 28 Ocak 2017 - 20:41

Bu yatırımlar Malatya’yı uçurur… Hakikaten bu yatırımlar Malatya’yı uçurur. Özellikle Bülent Tüfenkci’nin bakan olmasıyla birlikte Malatya yatırımlar konusunda atağa kalktı. 

\r\n\r\n

Neler yok ki bu yatımlar içerisinde…

\r\n\r\n

Bakan Tüfenkci, Kuzey Çevreyolu, eğitim ve sağlık, 2’nci üniversite, OSB, yeni içme suyu kaynağı, sulama konularında arka arkaya müjdeler verdi.

\r\n\r\n

İnşallah tez zamanda bu yatımlar hayata geçirilir de Malatya hak ettiği ‘cazibe merkezi’ sıfatını alır.

\r\n\r\n

Malatya artık kabuğuna sığmıyor, bu herkesin malumu. Nüfusuyla, doğal güzellikleriyle, yetiştirdiği ve önemli noktalara getirdiği insanıyla her zaman daha iyisini hak eden bir il Malatya. 

\r\n\r\n

ACİLEN YAPILAMASI GEREKENLER

\r\n\r\n

Başka neler yapılmalı bu güzel şehre acilen diye bakıldığında bir çırpıda şunlar sayılabilir:

\r\n\r\n

  -Uydu kent… Alt merkezi, üst merkezi bırakıp; alt yapısıyla, şehir planıyla yep yeni bir Malatya için kollar sıvanmalı. Bu yeni uydu şehrini kurmak belki 5 yılımızı alır ama en azından gelecek nesillere de modern bir Malatya bırakmış oluruz.

\r\n\r\n

- Raylı sistem… Evet trambüs yolcu taşımacılığında bir rahatlama oluşturdu ama bu sistem tek başına Malatya’ya yetmez, yetmiyor. Şehrin ortasından geçecek bir raylı sistem belki çoğu kişiye göre hayal ama büyük düşünenler için hiçbir zaman öyle olmadı.

\r\n\r\n

- Yeni bir hava alanı… Malatya, hava yolculuğunda artık daha fazla kapasiteli, daha büyük ve gereksinimleri karşılayacak bir havaalanına gereksinim duyuyor. 

\r\n\r\n

- Sahil yolu projesi… Barajımızın daha verimli kullanılması için bu projenin bir an önce hayata geçirilmesi lazım. Malatya bu güzelliği bugüne kadar kullanamadı.

\r\n\r\n

-Yeşil Malatya… Yeşiliyle dillere nam salmış ancak son yıllarda hızla arttan betonlaşma ile iklimi değişime uğramış Malatya’ya acilen yetişmiş ağaçların toprağa ekilmesi suretiyle ormanlar oluşturulmalı. Beydağı’nın bir kısmı yapıldı ama o ağaçların yetişmesi epey bir zaman alır.
\r\n  
\r\n 
\r\n 

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar