BAKAN TÜFENKCİ İLE ATAĞA KALKAN MALATYA
Reklam
Reklam
Reklam
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder

BAKAN TÜFENKCİ İLE ATAĞA KALKAN MALATYA

21 Haziran 2017 - 10:06

Bir yandan Kuzey Çevreyolu, bir yandan kentsel dönüşüm, bir yandan ardı ardına açılan tüneller, bir yandan Malatya’yı dünyanın lojistik üssü durumuna getirecek ‘lojistik merkez’ projesi, bir yandan ikinci devlet üniversitesi, bir yandan onkoloji hastanesi, bir yandan hızlı tren projesi vs. vs.

Malatya yatırımda uçuşa geçti maşallah.

Özal’ın Malatya’sı ihya oluyor yeni yatırım ve projelerle…

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, daha sonra bakan olduktan sonra kabinenin en hızlı ve çalışkan isimlerinden biri olmayı başarmakla birlikte, Malatya özelinde de el atmadık kangrenleşmiş nokta bırakmayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkci’ye sonsuz teşekkürler.

Allah’ın izniyle Malatya bölgedeki değerli ve stratejik il olma özelliğini bu yatırımlarla daha da kıymetlendirecek.

Sayın Tüfenkci’nin hızlı trenle ilgili verdiği müjdeyi sanırım duymayanınız kalmamıştır…

Kaldı ise biz haber verelim: Malatya-Elazığ-Diyarbakır akslarını içerisine alacak olan hızlı tren projesinin ihalesi önümüzdeki yıl yapılıyor.

Bir rüyamız daha gerçek oluyor şükürler olsun.

Bunun dışında kangren hale gelmiş bir Vagon Onarım Fabrikası sorunumuz vardı. Bu sorun yıllar yılı hep halının altına süpürüldü…

Ama Bakan Tüfenkci öyle yapmadı.

Göreve geldiği ilk günden beri en çok kafa yorduğu konuların başında gelen bu sorun nihayet çözüme kavuşuyor.

Lojistik Ticaret Merkezi adı altında yeni yapıya kavuşturulacak Vagon Onarım Fabrikası, Malatya için önemli bir katma değer kapısı da olacak.

ERDOĞAN GİBİ LİDERLER BU ÜLKEYE BİN YILDA BİR GELİR

Tayyip Erdoğan gibi liderler bu ülkeye bin yılda bir gelir diyorduk ya, işte Bakan Tüfenkci gibi memleket sevdalısı siyasiler de ancak yüz yılda bir memlekete bakan olur.

Sayın bakanın Malatya’nın bağrından çıkmış ve her sorunu -sıkıntıyı bilen bir isim olması elbette ki en büyük şansımız…

Hatta bu memleketin iç organlarını bilme refleksi öyle noktalardaki; sayın bakanı bazen küçük bir esnafın dükkanının açılışında, bazen Yeni Malatyaspor’un antrenmanında, bazen mahalle toplantılarında, bazen de kayısı bahçesinde karşımızda görebiliyoruz.

Yöneticilik vebal işidir, bu vebalin altından kalkmasını başarabilen dua alır, memleketin oyu ve vergisi ile hiçbir iş yapmadan gününü gün ederek önemli koltukları meşgul edenler ise…

Yazımızı burada sonlandırırken, mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, ülkemize huzur ve güzellikler getirmesini temenni ederiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar