AK Parti ve Aday Adayları
Bayram GÜDER

Bayram GÜDER

bayram-guder

AK Parti ve Aday Adayları

29 Mart 2015 - 10:53

Seçimlere aşağı yukarı iki ay gibi bir süre kaldı… Adayların kıyasıya mücadelesi sürerken, seçmenin de kafası yavaş yavaş netleşmeye başladı. Önceki seçimlere göre kaliteli aday adayı sayısının fazla oluşu, Ak Parti’yi Malatya’da bulunduğu yerden daha yukarılara taşıyabilecek bir güç olarak duruyor.

\r\n\r\n

Baksanıza şu isimlere…

\r\n\r\n

Bir tarafta Başbakan’ın akıl ekibinin başı Taha Özhan, bir tarafta eski İl Başkanı Bülent Tüfenkci, bir tarafta Gençlik Kolları’nın kurucularından Osman Timurtaş, dönüp bakıyorsun diğer tarafta Ak Parti’nin doktoru olarak bilinen, eski müsteşar yardımcısı Şanal Tosun, bir tarafta milli görüşün Malatya oluşumunu sağlayan Numan Kurtulmuş’un sağ kolu Mustafa Özhüsrev, bir diğer tarafta bilgi birikimiyle Prof.Dr.İbrahim Gezer, bir tarafta teşkilatın sevdiği isim Metin Tay, bir tarafta İçişleri Bakanlığı’nda müfettişlik yapmış Ramazan Karaca,Yine Tecrübeli Bir İsim Darende Eski Belediye Başkanı İsa Özkan,bir tarafta yöneticilik tecrübesiyle Melik Hüseyin Demirbay… Valla ben son yıllarda Ak Parti’nin bir genel seçime bu kadar yüksek profilli aday adaylarıyla hazırlandığına şahit olmamıştım…

\r\n\r\n

Tabi bir de mevcutların durumu var… Açık konuşmak gerekirse Malatyalı, bir- iki isim dışında mevcut vekillerden memnun değil. Hem de öyle bir boyuttaki memnuniyetsizliğin geldiği nokta, o isimler aday gösterilirse oyumu Ak Parti’ya vermem diyen birçok seçmen var!

\r\n\r\n

Yani sözün kısası Ak Parti’de aday gösterilecek isimler, geçen seçimlerin aksine bu seçimde partinin oylarını direkt etkileyecek.

\r\n\r\n

YEŞİL MALATYA İÇİN GÜRKAN’A DESTEK OLUNMALI

\r\n\r\n

Boşuna dememişler şehirleri şehir yapan, meydan ve parklarıdır, diye.

\r\n\r\n

Bugün Sümerpark denen yeşil alan olmasaydı, özellikle merkeze doğru inanılmaz bir insan akışı patlaması yaşanırdı herhalde. Allah’tan ki Sümerpark var.

\r\n\r\n

Şehrin merkezine, şöyle yüksekçe bir yere çıkıp kuşbakışı göz atın, yeşil rengin olduğu tek yer burası.

\r\n\r\n

Burayı koruyup yanına daha büyük alanlar, parklar eklenmesi gerekliliği durumu, gün gibi ortada.

\r\n\r\n

Bu konuyla ilgili olarak Büyükşehir Başkanı Sayın Ahmet Çakır iddialı projeler hayata geçirdi. Horata Vadisi Projesi en güzel örneği. Sayın Çakır’ı bu konuda tebrik etmek lazım.

\r\n\r\n

Yeşilin kurtuluşuyla ilgili Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan’dan dev bir adım geldi hatırlarsanız… Ve biz sayfalarımızdan bu projenin Malatya’nın kurtuluş projesi olduğunu yazmıştık.

\r\n\r\n

Düşünün, Hürriyet Parkı’ndan başlayıp, Devlet Su İşleri’nin bitimine kadar olan alana, koca bir park yapılacak.

\r\n\r\n

İnsanın inanası gelmiyor ama yine de içinizin kıpır kıpır olmasına engel olamıyorsunuz.

\r\n\r\n

Biz şahsen bu projenin takipçisi olacağız. Umarız başta büyükşehir başkanı Sayın Çakır başta olmak üzere, siyasetçi ve bürokratlarımız da bu çılgın projenin gerçekleşmesine katkı sunarlar.

\r\n\r\n

Ve böylelikle, betonarme binalara teslim ettiğimiz Malatya’ya bu projeyle bir nebze olsun nefes aldırabiliriz.

\r\n\r\n

Haydi Malatya, bu önemli proje için Selahattin Gürkan’a hep birlikte destek olalım.

\r\n

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar