Y.Malatyaspor’da Tesis Atağı Sürüyor
Reklam
Reklam
Reklam

Y.Malatyaspor’da Tesis Atağı Sürüyor

Yeni Malatya Stadyumu yanındaki 200 dönümlük araziye Türkiye'nin en kapsamlı spor projesini yapmak için girişimlerini sürdüren Btcturk Yeni Malatyaspor, bu kapsamda projenin ilk etabı içerisinde bulunan çim sahaları hazır hale getirdi.

26 Aralık 2019 - 15:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da desteğinin alınmasının ardından çalışmalarına başlanan projenin ilk etabındaki çim sahalar hazır hale getirildi. Borçturlar Btcturk Yeni Malatyaspor A takımı ve altyapısının kullanımına sunulacak çim sahaların, projenin diğer ayaklarıyla birlikte daha kapsamlı bir hale getirileceği belirtildi. Btcturk Yeni Malatyaspor Kulübü'nün Spor Köyü projesinin yapımına ise TFF'nin proje onayından sonra başlayacağı öğrenildi.Btcturk Yeni Malatyaspor'un ‘Futbol Köyü' projesi çok büyük bir yatırım olarak değerlendiriliyor.

 

Proje, 215 bin metre kare alanını kapsıyor. Toplamda 34 bin metrekare kapalı alanın içerisinde yer aldığı proje kapsamında 10 açık, 1'de kapalı antrenman sahasının yapılması planlanıyor. Projenin içerisinde 450 araçlık otopark, helikopter pisti, açık ve kapalı sosyal donatılar ile bin kişilik tribünde yer alıyor. İdareci ve misafirler için 300 araçlık otopark alanının içerisinde yer aldığı projede sporcular için 150 araçlık otopark alanı da bulunuyor.

 

‘Futbol Köyü' projesi kapsamında yönetim binasında toplamda 7 bin 300 metrekare kapalı kullanım alanı, 24 adet ofis, 30 adet konaklama odası, başkanlık süiti, toplantı salonu ile restoran yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Çocuklarımıza Sevinçlerini Evlerinde Yaşattık”
“Çocuklarımıza Sevinçlerini Evlerinde Yaşattık”
Yeşilyurt Sokaklarında Bayram Heyecanı
Yeşilyurt Sokaklarında Bayram Heyecanı