Vali Baruş’dan 19 Mayıs Bayramı Mesajı
Reklam
Reklam
Reklam

Vali Baruş'dan 19 Mayıs Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919, Anadolu'dan Türk ve İslam kimliğini silme amacıyla yurdumuzun dört bir tarafını işgal eden emperyalist işgal güçlerine karşı Aziz Necip Milletimizin Gazi Mustafa Kemal liderliğinde kurtuluş mücadelesini başlattığı ve milli egemenliği esas alan tam bağımsız bir devlet kurma kararını harekete geçirdiği tarihtir.

18 Mayıs 2020 - 17:48

19 Mayıs, harp meydanlarındaki uzun mücadeleler neticesinde yıpranmış yorulmuş ve bitkin düşmüş bir Milletin kadim devlet geleneği ve özgürlük ruhunun verdiği cesaret ve metanetle istikbalini yeniden inşa etmeye başladığı şan ve şeref günüdür.

Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız bu şerefli gün, Milli Mücadelemizin başlangıç adımı olması bakımından Türk Milletinin hafızasında eşsiz bir yer edinmiş, özgürlük ve bağımsızlık uğrunda verdiğimiz mücadelede yeni nesillere ilham kaynağı olmuştur.

19 Mayıs tarihinin Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkemizin gençlerine duyduğu güvenin önemli bir göstergesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz." sözleri de bu itimadı veciz bir şekilde ifade etmektedir.

Sevgili Gençler,

Kökleri binlerce yıllık şerefli bir maziden beslenen, 19 Mayıs'ta coşan milli ruhun üzerinde yükselen, kanla ve irfanla kurulduğuna zaman ve tarihin şahitlik ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileri olarak atalarınızdan miras aldığımız azim ve cesaret ülkemizin geleceği için en büyük teminatımızdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Y.Malatyaspor'da Şok! 2 Pozitif  Vaka Belirlendi
Y.Malatyaspor'da Şok! 2 Pozitif Vaka Belirlendi
Jandarma İle kızılay Bayramlık Dağıttı
Jandarma İle kızılay Bayramlık Dağıttı