Reklam
Reklam

Uzm.DR.Nurettin İnanç'tan Önemli Tüyolar

Malatya Özel Divan Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Nurettin İnanç, ”Korona virüs konusunda halkımızı bilinçli ve 14 kurala uyulması noktasında duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Uzm.DR.Nurettin İnanç'tan Önemli Tüyolar
30 Mart 2020 - 16:28 - Güncelleme: 30 Mart 2020 - 17:28
 

Malatya'da Özel Divan Hastanesi İç Hastalıkları  Uzmanı Doktor Nurettin İnanç, korona virüs konusunda vatandaşları uyarıp, “Hızla tüm dünyaya yayılan ve maalesef ülkemizde de can kayıplarına neden olan korona virüs salgını ile ilgili tüm hastalarımızı ve halkımızı son derece bilinçli ve duyarlı davranmaya davet ediyorum. Sağlık otoritelerinin ve yöneticilerin uyarılarına, kısıtlamalarına harfiyen uymaları gerektiğini belirtmek isterim. 14 kurala uyulması noktasında duyarlı olmaya davet ediyorum. Maalesef çok ciddi ve ölümcül bir tehditle karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

 

Vatandaşlara suya sabuna dokunmayı öneren İnanç, “Sık el yıkama alışkanlığı, yakın temastan kaçınma, kalabalık ortamlardan kaçınma, zorunlu haller olmadıkça seyahate çıkmama, özellikle yaşlıların ve kronik hastalığı olanların evde vakit geçirmesi genel önerilerim olacaktır. Buna rağmen ateş, boğaz ağrısı, öksürük, balgam, nefes darlığı şikayeti olan bireylerin evlerinden 112 veya 184 numaralı birimle irtibata geçmesini öneriyorum. Bu ve benzer şikayeti olanların kendini izole etmesinin salgının hızını kıracağını ve kısa sürede normal günlük hayata dönebileceğimizi umuyorum" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • FİGEN YILMAZ
    3 ay önce
    Televizyonda yada gazetelerde şirinlik abidesi olduğuna bakmayın egosu tavan o*** insanları küçük gören bir doktor kendinizi ezdirmek istiyorsanız Divan Hastanesindeki Dr.Nurettin İnanç a gideceksiniz size gününüzü göstersin yerin dibine soksun çıkarsın rahatlarsınız kendinize o*** saygınız bitsin