Uluslararası Eğitim İşbirliği Konferansı Malatyada...
Reklam
Reklam

Uluslararası Eğitim İşbirliği Konferansı Malatyada Gerçekleştirildi

Vali Aydın Baruş, “Uluslararası Eğitim İşbirliği Türkiye ve Kanada’nın Geleceğine Bakış Açısı” konulu konferansına katıldı.

02 Mayıs 2019 - 18:09

Konferansa Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un yanı sıra Kanada Büyükelçisi Cris Cooter, akademisyenler ve öğrenciler katıldılar.
Konuşmaların ardından söz alan Vali Baruş; “Malatya, tarihi, medeniyeti ve kültürü çok derinlere giden bir şehirdir. Geçmişte yaşamış uygarlıkların bıraktığı derin bir ilim mirası var. Hz. Peygamberimizin dediği gibi : “İlim Çin’de de olsa alınız” anlayışı ile bu topraklarda yaklaşık 1000 yıl önce medreselerin kurulduğu bir memlekete sahibiz.  Bu tarihi mirasın getirdiği sorumluluk var. Bilim yuvası olan üniversitelerimizi geliştirmek için çalışmamız gerekiyor. İlimizde 2018 yılında alınan karar ile Turgut Özal Üniversitesi 2. üniversite olarak açılması bizleri son derece mutlu etti. Üniversitelerimizin artması ile ilimizin sahip olduğu tarih ve kültür birikiminin ayrıca tarımın, sanayinin ve doğal güzelliklerin daha iyi değerlendirilebilmesi, dünyaya tanıtılabilmesi için bir fırsat oldu. Turgut Özal Üniversitemiz kuruluşundan bu yana yapmış olduğu çalışmalar ilimize ufuklar kazandıracaktır. 
İnsanlar bilgi birikimini paylaştıkça, bunu geliştirmek için birlikte çalıştıkça dünya dostluğu ve barışı artacaktır. Üniversitemiz yapmış olduğu çalışmaları diğer ülkeler ile paylaşarak Kanada gibi gelişmiş bir ülkenin üniversiteleri ile işbirliği yaparak bilimsel ilerlemeyi sağlayacaktır. Bu fırsat ile ilimiz ile Kanada arasında başka alanlarda da projelerin kurulacağını düşünüyorum” dedi. 
Konferans Kanada Büyükelçisi Cris Cooter’in konuşma ve sunuları ile devam etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adil Gevrek,Özür Diledi
Adil Gevrek,Özür Diledi
Pütürge’de Ağır Hasarlı Evler Tespit Ediliyor
Pütürge’de Ağır Hasarlı Evler Tespit Ediliyor