Reklam

Tüfenkci: "Gelecek Eğitimcilerimizin Elinde Şekillenecektir"

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Tüfenkci: "Gelecek Eğitimcilerimizin Elinde Şekillenecektir"
24 Kasım 2022 - 10:07
Tüfenkci, açıklamasında kutsal bir mesleği icra eden öğretmenlerin hakkının hiç bir zaman ödenemeyeceğini ifade etti. 

Öğretmenlerin fedakar gayretlerinin, gelecek adına umut ışığı olduğunu vurgulayan Tüfenkci, "Gelecek, eğitimcilerimizin elinde şekillenecektir. Dünyada ekonomisiyle, teknolojisiyle ve her şeyden önemlisi nitelikli insan gücüyle daha da gelişmiş ve ilerlemiş bir ülke olmak, öğretmenlerimizin çabalarıyla mümkün olabilecektir. Öğretmenlerimizin, taşıdıkları sorumluluklarının bilinci ile görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerine olan güvenimiz tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum" ifadelerini kullandı.

“Bütçede en büyük pay eğitime”

AK Parti iktidarlarında bütçe olarak eğitime her zaman en büyük payı ayırdıklarını belirten Malatya Milletvekili Tüfenkci, "Gençlerimizin yarının Türkiye’sindeki yeri yadsınamaz. Onların yetiştirilmesi görevini üstlenen öğretmenlerimiz, vatanımızın geleceği açısından çok büyük sorumluluk taşıyor ve bu görevi layıkıyla yerine getiriyorlar. Geleceğimizin teminatı yavrularımızı yarınlara hazırlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getiren eğitim camiamızın kıymetli mensuplarının bu özel gününü paylaşmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım. AK Parti iktidarlarında bütçe olarak eğitime her zaman en büyük payı ayırdık. Bunun meyvelerini toplamaya başladık. Her geçen yıl eğitim çıtası her alanda daha da yukarı çıkıyor. Eğitimin en önemli unsuru öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutlarken, hepsine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum