Reklam
Reklam

Tüfenkci'den 23 Nisan Bayramı Mesajı

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili eski Gümrük Bakanı Bülent Tüfenkci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Tüfenkci'den 23 Nisan Bayramı Mesajı
22 Nisan 2020 - 16:05 - Güncelleme: 22 Nisan 2020 - 18:43

Bülent Tüfenkci mesajında"Bağımsızlığımızın ve demokrasimizin güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının ve tüm dünya çocuklarına armağan edilmiş tek bayram olan,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Milletimizin aziz temsilcilerinin meclis çatısı altında birleşerek kudretli devletimizin temelini atmalarının üzerinden 1 asır geçmiştir. Milli iradenin tecelligahı Gazi Meclisimiz, çocuklarımıza ve tüm milletimize daha müreffeh bir Türkiye sunmak için 1 asırdır dimdik ayakta durmaktadır. 

TBMM’nin açılışıyla milletimiz, esareti kabul etmeyeceğini ve istikbali konusunda kendisinin karar vereceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Gücünü milletin egemenliğinden alan meclis; azim, inanç ve kararlılıkla istiklal mücadelesine yön vermiş ve eşi benzeri olmayan bir kurtuluş öyküsüne imzasını atmıştır.

Yüce Meclisimiz, kurulduğu ilk günden itibaren milletimizin sarsılmaz iradesini temsil etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yarınlarımız olan çocuklarımıza armağan edilen bu anlamlı gün, onlara verilen önemin tezahürü olmuş, dünya çocuklarını barış, kardeşlik ve birlik vurgusuyla bir araya getirmiştir. İnanıyorum ki geleceğimizin teminatı çocuklarımız geçmişte olduğu gibi, milli ideallerimize dört elle sarılarak ülkemizi geleceğe taşıyacaklardır. Bizlere düşense onlara huzur, kardeşlik, refah ve barış içinde yaşayacakları bir dünya bırakmaktır.

Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve yüce meclisimizin açılış yıldönümünü kutluyor, tüm çocuklarımıza sevgiler sunuyorum." ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum