Senaryo Aynı Aktörler Farklı
Reklam
Reklam

Senaryo Aynı Aktörler Farklı

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim: Fenerbahçe’nin penaltısının penaltıyla uzaktan yakından ilgisi yok, Yeni Malatyaspor’un sayılmayan golü buz gibi gol!.

25 Kasım 2019 - 12:22 - Güncelleme: 25 Kasım 2019 - 12:30

Son haftalarda saha içerisindeki mücadelenin, gollerin, pozisyonların önüne geçerek kendilerini futbolla ilgili kurulan cümlelerin öznesi yapma konusunda pek hünerli davranan saygıdeğer hakemlerimiz bu haftayı da boş geçmedi.

 

Her hafta aynı senaryo, her hafta aynı mevzu; değişen tek şey aktörler!
Bu sefer de Mete Kalkavan denen hakemlikle, dolayısıyla da futbolla uzaktan yakından alakası olmayan bir zavallının marifetlerini izledik.
Durdu durdu öyle anlar da öyle kararlar verdi ki; bir tek maçın skorunu Fenerbahçe’nin lehine tayin etmediği kaldı.

 

El vicdan, birisi çıksın bana Yeni Malatyaspor’un ağları bulduğu pozisyonda hakemin neden golü iptal ettiğini açıklasın lütfen!
Kaleci Altay gözü kapalı topa yükseliyor, hemen çevresindeki Chabake ve Jahovic kimseye temas etmeden pozisyonu kovalıyor, top boşa düşüyor ve Mina golü atıyor.
Ancak Mete kalkavan VAR’a bile gerek duymadan golü iptal ediyor.
Sakın kimse hakem faul kararını top ağlarla buluşmadan önce verdi demesin, zira hakemler hangi akan pozisyonun nasıl sonuçlanacağını hepimizden iyi sezerler.

 

Hakemin pek halis olmayan tavır ve profesyonel tetikçilere bile taş çıkartan hali bu kez ilk yarının son anlarında kendini gösteriyor, kaleci Farnolle’nin rakip oyuncuya o kadar ki temasının olduğu bir pozisyon sonrası, hem de bu kez VAR’a başvurarak penaltı kararına hükmediyordu.
Lütfen dikkat buyurun penaltının verildiği dakikaya…
Fener golü bulsa, o moral bozukluğuyla devre arasına girecek Malatya’nın belki de maçı çevirmeye ne psikolojik ahvali ne de gerilen kasları elvermeyecek.

 

Sadece bu pozisyonlar mı?
Elbette ki değil, maçın her anında küçük şeyleri kovaladı durdu pek hünerli hakemimiz. Hatta maçın 90. dakikasında son bir umutla öyle bir noktadan o kadar ince bir faul verdi ki, vicdan ve akıl sahibi olup da çileden çıkmamak mümkün değildi.
‘Hakeme rağmen’ gibisinden futbol dünyasında pek sık kullanılan bir söylemle aldığımız 1 puanı taçlandırmak ister gönlüm fakat bir taraftan da kaçan köz gibi 2 puanı düşündükçe elde olmadan üzülesim geliyor.

Mehmet Türel

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Valilik,Son Alınan Önemli Tedbirleri Açıkladı
Valilik,Son Alınan Önemli Tedbirleri Açıkladı
Samanlı,Yaşlılarımız En Büyük Değerlerimizdir
Samanlı,Yaşlılarımız En Büyük Değerlerimizdir