Sadıkoğlu:Kitap Evleri Yalnız Değildir
Reklam
Reklam
Reklam

Sadıkoğlu:Kitap Evleri Yalnız Değildir

Ticaret Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu yaptığı açıklamada Okulların başlamasına kısa bir süre kala üyelerimizden ana faaliyet konusu kitap ve kırtasiye olan kitapevlerimiz Türkiye’nin dört bir yanında aylardır süren büyük bir hazırlıkla raflarını hazırlamakta ve 12 ay boyunca emek ve hizmet sunduğu müşterisini sezon alışverişi için dört gözle beklemektedir.

01 Eylül 2019 - 18:52

        Üyelerimizden gelen serzenişler ve sahada yapmış olduğumuz tespitlerde gördüğümüz üzere ana faaliyet konusu kitap ve kırtasiye olmayan zincir marketler, konfeksiyon gibi firmalar 15 günlük dönemsel açılan tezgahlarda okul sezonuna ortak olmakta ve kalite yerine fiyat endeksli sattıkları ürünlerle kitap ve kırtasiye sektörüne zarar vermektedir.

     Daha ilginç olanı ise zincir marketlerde kitap satışlarına başlanılmış olmasıdır. Düşük kar marjları ile yılda bir defa sezon satış imkanları olan kitapevlerinin ayakta kalması elzemdir. Zira şehrimizin ,insanımızın kültürel gelişiminde etkili olan bir şehrin gelişmişlik düzeyinde mihenk taşı olan kitapevlerinin insanlar için vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz.

     Kitap ve kırtasiye sektörünün yıllardan beri var olabilme mücadeleleri, sektöre emeği olmayan ve sektörle uzaktan yakından ilgisi olmayan market zincirleri tarafından satılması emeğe saygısızlık olduğu gibi sektörlerin kaybolmasına yada zarar görmesine zemin hazırlamaktadır. Kitabı ve kırtasiyeyi sektöre emek veren esnaflarımızın satması gerektiğine inanıyor ve esnafımızın ,üyelerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. 

         Ücretsiz olarak dağıtılan Ders Kitaplarının dağıtım işlerinin kitapevleri üzerinde yapılarak sektöre bir cansuyuverilmesi ümidini taşıyoruz.

         Kitap ve kırtasiye alanında hizmet sunan tüm üyelerimize, eğitim alanında faaliyet gösteren tüm kurumlarımıza , ülkemizin geleceği öğretmen ve öğrencilerimize  yeni eğitim, öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
  Malatya Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan Yeni Kararlar
Malatya Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan Yeni Kararlar
Yönetmen Çetin, Güder'i Ziyaret Etti
Yönetmen Çetin, Güder'i Ziyaret Etti