Reklam
Reklam

Osman Güder'i de Çınar Başkanın Durumuna Düşürmek İstiyorlar !

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile olan akrabalık bağımdan dolayı bu belediyemizin genel durumuna dair yazı yazma konusunda kendimi hep frenledim.

Osman Güder'i de Çınar Başkanın Durumuna Düşürmek İstiyorlar !
23 Ağustos 2021 - 20:47 - Güncelleme: 24 Ağustos 2021 - 13:53
 
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile olan akrabalık bağımdan dolayı bu belediyemizin genel durumuna dair yazı yazma konusunda kendimi hep frenledim.
 
Fakat sorumlu gazetecilik ilkelerine bağlılıktan uzaklaşmak, beni kendimle çelişir hale sokardı ki, bu da mesleki ayıp olarak yıllarca vicdan azabı olur alnıma yapışırdı.
 
Lafı fazla uzatmadan 3-5 cümleyle durumu özetlemek gerekirse...
Osman Güder Başkanın, yaptığı onca güzel işin karşılığını en yakınındaki bir kaç ismin olumsuz eylem ve söylemlerinden dolayı alamadığı konuşuluyor.
 
Umarım bu iddiaların uzun vadeli sonuçları Osman Başkanın başına iş açmaz.
 
Osman Başkanın göstermelik başkan olduğu, fiiliyatta belediyeyi 3 ismin yönettiği, parasal tablodan işe alım ve ihalelere kadar bu 3 ismin karar verdiği yönünde vahim iddialar var.
 
Hatta daha açık olalım, bu isimlerin başkan yardımcılarından Eyüp Sağlam ve Mehmet Acun ile Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci olduğu iddia ediliyor.
 
İşe alınanların özel olarak seçildiği ve belediye bünyesinde görev yapan şirketlerin daha önce belirlenen şirketler olduğu, yine bu kişilerin organize ettiği çetrefilli ilişkiler ağının belediyenin bir çok birimine sirayet ettiği, konuşulan konu başlıklarından sadece bir kaçı.
 
Biz konunun takipçisi olacağız...
 
Osman Başkanın da konuyu etraflıca araştırması siyasi geleceği açısından menfaatine olacaktır diye düşünüyorum.
 
Aksi halde Mehmet Çınar Başkanın haksız yere uğradığı akıbete uğraması kaçınılmaz olur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • danışmanlık
  3 hafta önce
  sayın editör bu konuyu araştırın arkasında neler çıkacak gerçektende 3 silahşörler bu işin içinde sayın basri kahveci başkan danışmanı ücreti alıyormu almıyormu onu bi açıklasın yada belediye bodroları göndersin zaten büyük başkan ACUN beye söylenecek söz yok başkan üstü bi adam
 • Mehmet ÖZTÜRK
  3 hafta önce
  Bayram Bey, Mehmet ÇINAR'a yapı*** bir haksızlık yok. Belediye şirketlerinde kimin ne yaptığı belirsiz ve ciddi bir başıbızukluk var. Kim ne derse desin, Battalgazi Belediyesinde bir devlet ciddiyeti var. Yeşilyurt Belediyesi ise bir şirket havasında fakat, profesyonel yönetim anlayışı sıfır. Mehmet Çınar başkan çok değerli bir isim, fakat ekip sıkıntılı. Osman Güder başkan'ın çok güzel bir ekibi var. Profesyonel anlayışta sorumlulukla birlikte yetki delegeasyonu da vardır. Battalgazi de hizmet ve çözüm odaklı bir anlayış ve yaklaşım var. Takdir etmek lazım. Siyasetin ne dedikodusu biter, nede ya***ı.