Öğretmenler Ve Velilerden Kan Bağışı
Reklam
Reklam
Reklam

Öğretmenler Ve Velilerden Kan Bağışı

Malatya’da Avni Kiğılı Kız İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenler, okul yönetimi ve veliler Kızılay’a kan bağışında bulundu. 

26 Eylül 2018 - 12:43

Geçtiğimiz yılda Afrin temalı kan bağışı kampanyası düzenleyen Avni Kiğılı Kız İmam Hatip Lisesi’nde bugün de yine Kızılay’a kan bağışında bulunuldu. Okul binasında gerçekleşen etkinlikte konuşan Okul Müdürü Nurhan Bilici, “Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak sadece eğitim-öğretim alanında değil hayatın tüm alanında sahada olmak gibi bir misyonu temsil ediyoruz. Bu bağlamda tek kaynağı insan olan ve herkesin her an ihtiyaç duyabileceği kan nimetine bizde bir katkı sunalım istedik. Öğrencilerimizde, öğrencilerimizde ve velilerimizde zaten ziyadesi ile var olan iyilik damarını harekete geçirerek Kızılay’ın kan bağışı kampanyasına okul olarak destek veriyoruz” şeklinde konuştu. 

 

Bağışta bulundukları kanların, hiçbir ayrım gözetilmeden ihtiyacı olan hastalara ulaştırılacağını kaydeden Bilici, buna aracılık eden Kızılay’a teşekkür etti. Bilici, “Biz kanlarımızı bir gün bize de lazım olur anlayışıyla vermiyoruz. Hayat boyunca hiç lazım olmayacağını bilsek dahil yine kan vermeye devam edeceğiz. Biz kan vermeyi sadece Allah’ın bir emanetini Allah’ın bir başka kuluna vermek olarak görüyoruz. Karşılığında sadece sevap ve Allah’tan bir bağışlanma, günahlarımıza kefaret diliyoruz" dedi. 

 

Bilici, “Kampanyada yardımlarını esirgemeyen başta öğretmenler, öğrenci velileri ve değerli vakitlerini ayırarak davetimizi kırmayan Eğitim-Bir Sen Malatya Şube Başkanımız Kerem Yıldırıma ve onun şahsında tüm sendika üyelerine, teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Çocuklarımıza Sevinçlerini Evlerinde Yaşattık”
“Çocuklarımıza Sevinçlerini Evlerinde Yaşattık”
Yeşilyurt Sokaklarında Bayram Heyecanı
Yeşilyurt Sokaklarında Bayram Heyecanı