Reklam
Reklam

Milletvekili Tüfenkci'den Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Tüfenkci'den Öğretmenler Günü Mesajı
23 Kasım 2021 - 19:30 - Güncelleme: 23 Kasım 2021 - 19:43
 Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, mesajında kutsal bir mesleği icra eden öğretmenlerin çocuklarımızın hayata hazırlanmalarında önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirtti.

Toplumumuzun vazgeçilemez saygın bir unsuru olan öğretmenlerin özverili gayretlerinin, gelecek adına umut ışığı olduğunu vurgulayan Tüfenkci, "Gelecek, eğitimcilerimizin elinde şekillenecektir. Dünyada ekonomisiyle, teknolojisiyle ve her şeyden önemlisi nitelikli insan gücüyle daha da gelişmiş ve ilerlemiş bir ülke olmak, öğretmenlerimizin çabalarıyla mümkün olabilecektir. Öğretmenlerimizin, taşıdıkları sorumluluklarının bilinciyle görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerine olan güvenimiz tamdır.


Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum" ifadelerini kullandı.
Hükümetin en çok bütçeyi eğitime ayırdığını vurgulayan Tüfenkci, şunları kaydetti:


"Eğitim sistemimizde yetişecek kuşaklar, mesleki ve teknik bilgileri sayesinde, gelecek yıllarda ülkemizin lokomotif gücü olacak. Onların yetiştirilmesi görevini üstlenen öğretmenlerimiz, vatanımızın geleceği açısından çok büyük sorumluluk taşıyor ve bu görevi layıkıyla yerine getiriyorlar. Geleceğimizin teminatı yavrularımızı yarınlara hazırlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getiren eğitim camiamızın kıymetli mensuplarının bu özel gününü paylaşmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım."

YORUMLAR

  • 0 Yorum