Malatya’da Şahmiray İnşaat’ın Başarı Hikayesi
Reklam
Reklam
Reklam

Malatya'da Şahmiray İnşaat'ın Başarı Hikayesi

Murat Yılmaz Hayat Hikayesini ve Şahmiray İnşaat'ın Başarı Hikayesini Maldia Dergisi'ne anlattı. " En Büyük idealim Malatyamız için daha fazla istihdam sağlayabilmek" dedi.

16 Ekim 2019 - 20:59 - Güncelleme: 23 Ekim 2019 - 16:06

Murat Yılmaz Çocukluğundan buyana iş hayatının içerisinde olan, çocukken bile hedefleri ve idealleri doğrultusunda ilerleyen Şahmiray Yönetim kurulu Başkanı İş Adamı Mütaaehit Murat Yılmaz ile bir röportaj gerçekleştirdik. İş yaşamına dair birçok soru yönelttiğimiz Murat Yılmaz  tüm sorulara samimiyetle cevap verdi ve başarısının sırrını Maldia Dergisine Açıkladı.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1978 Diyarbakır doğumluyum. Malatya’da yaşıyorum evliyim.

İşiniz ne zaman ve nasıl kuruldu?

20 yıldır İnşaat sektörünün içindeyim, Diyarbakır’da şahmiran aşiretinin bir Ferdiyim. Dolayısıyla çocukluğumdan beri iş hayatının içerisindeyim diyebilirim. 2004 bu yana bir çok şirket ile çalıştım ve ortaklığım oldu. Şu anda sahibi olduğum Şahmiray İnşaat Şirketi 2016 yılında kurdum yine inşaat sektöründe faaliyet gösteriyoruz.

Sizin için başarı ne demek?

Bence başarı yaptığınız işle takdir edilmek ve her zaman saygı duyulan bir insan olmaktır.

Gelecekte kendinizi ve inşaat şirketinizi görmek istediğiniz yer, durum nedir? 

Böyle bir tablo tarif Bu başarımızı koruyabildiğimiz sürece gelecek zaten başarılarla ve önemli eserlerle dolu olacaktır. Her zaman olduğu gibi yine marka olacak projeler üretmek daimi hedefimizdir.

İş yaşamında “vizyon” ve “amaç”  belirlemek neden önemli?

Sadece iş hayatında değil insan yaşamında da vizyonu ve hedefi olmayan kişiler yerinde sayarlar. Bunlar, başarının en önemli anahtarlarındandır. 

Bir iş adamı geniş bir vizyona sahip olmak için dünyayı gezmeli ve yeni gördükleri şehirlerden kültürel, sosyal ve teknolojik anlamda çok şeyler öğrenmelidir. Hedefi olmayan kişilerin bir yerden sonra ilerlemesi mümkün değildir.

İş yaşamındaki öncelikleriniz ve ilkeleriniz neler?

En önemli ilkem ve önceliğim dürüstlüktür. Sözünün eri ve güvenilir olmak önemli bir erdemdir. Dürüst olmayan insandan hiçbir şey olmaz bana göre. Yakaladığı başarılar ve zenginlikte tesadüfi ve geçicidir. 

Ayrıca iş hayatında daima araştırmacı ve kendinizi geliştiren bir yapınız olmalı. Yeni ufuklar her zaman yeni umutlarla doludur.

Yapmayı düşündüğünüz yeni işler var mı?

Şu anda başlamak üzere olduğumuz bir  adet inşaat projemiz var. İnşallah Malatya’da ses getirecek bir proje olacak.

İş hayatına yeni atılmış genç girişimciler ilk etap da nasıl bir yol izlemeliler? Tavsiyeleriniz neler?

İş dünyasının en önemli anahtarı çok çalışmaktır. Genç girişimciler çalışmayı angarya olarak değil de hayatın keyiflerinden biri olarak görmeliler. Dürüstlükten hiçbir zaman ödün vermemeliler. Ayrıca tecrübeye güvensinler, tecrübeli insanlardan nasihat almaktan gocunmasınlar. Daha öncede söylediğim gibi imkan buldukça Türkiye’yi dünyayı Gezsinler.

Katı prensipleriniz var mı? Asla ve asla dedikleriniz?

Özellikle iş hayatında ciddiyet benim için çok önemlidir. Çalıştığım kişilerin ciddiyet ve iş disiplini en üst düzeyde olmalıdır. İş zamanı iş, eğlence zamanı eğlence anlayışını prensip edindiğimi söyleyebilirim.

En büyük idealiniz nedir?

En büyük idealim Malatya’mız için daha fazla istihdam sağlayabilmek, unutulmaz eserler bırakmaktır. 

Bununla beraber çocuklarıma iyi eğitim verip ileride başarılı kişiler olmalarını görmekte her baba gibi benim için de çok önemli bir idealdir.

Rekabet sizce ne ifade ediyor?

Rekabet başarıyı ve daha fazla gelişmeyi ifade ediyor. Rekabet içerisinde olamayan kişi ve kurumlar gelişmeyi ve büyümeyi asla istedikleri seviyeye getirmezler. 

Bununla beraber bazı yöneticiler liderlik becerileri gösterir. Ayrıca tecrübe de bu konuda çok önemli bir etkendir. 

Küçük yaşlarda, bugün bulunduğunuz noktanın hayalini kurmuş muydunuz?

Ben doğduğumdan ve küçük yaşlarımdan itibaren iyi bir iş hayatı ve dürüst bir iş ahlakı hedefleri olan biri  olmak için teşvik edildim. Açıkçası bu benim için bir hayal değil de bir mecburiyetti. Çok şükür hedeflerim ve ideallerim doğrultusunda hayatımı sürdürüyorum.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • mehmet ali yıldırım
  7 ay önce
  saygi deger arkadasim basarinin devamini yuce allahtan niyazeder size ve ailenize nice saglikli gunler dilerim
 • mehmet ali yıldırım
  7 ay önce
  saygi deger arkadasim sizin is ve sasyal yasantin toplumsal olarak daima takdir etmis bulunmaktayiz geldiniz topraklardan asla inkar etmeden kurdugunuz sirketin adini da kendi asiretin ismini vererek bizleri gurur***dir diginiz icin siz ve aileniz\'e sonsuz tekurlerimizi sunariz bundan sonraki is hayatinizda basarinin davamini yuce allahtan niyaz eder malatya halkina yeni proje\'lerle basarinin devamini dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Y.Malatyaspor’da Pozitif Vaka Şoku!
Y.Malatyaspor’da Pozitif Vaka Şoku!
Malatya'da İki Mahalle Karantinaya Alındı
Malatya'da İki Mahalle Karantinaya Alındı