Malatya’da Neler Oluyor ?
Reklam
Reklam

Malatya'da Neler Oluyor ?

Şu günlerde özellikle sosyal medya platformlarında ‘Malatya’da neler oluyor?’ başlıklı onlarca yazıya rastlama olasılığınız oldukça yüksek. Çünkü ortalık ağır iddialardan geçilmiyor. Tabi bu iddiaların dayanak noktaları olmasına rağmen basın ilkeleri gereği birçoğunu ya yazamıyoruz, ya da yüzeysel olarak geçiyoruz. Bu anlamda sizler için şu listeyi oluşturduk:

12 Kasım 2019 - 20:10 - Güncelleme: 12 Kasım 2019 - 20:12

Şu günlerde özellikle sosyal medya platformlarında ‘Malatya’da neler oluyor?’ başlıklı onlarca yazıya rastlama olasılığınız oldukça yüksek. Çünkü ortalık ağır iddialardan geçilmiyor. Tabi bu iddiaların dayanak noktaları olmasına rağmen basın ilkeleri gereği birçoğunu ya yazamıyoruz, ya da yüzeysel olarak geçiyoruz. Bu anlamada sizler için şu listeyi oluşturduk:   

ŞAHİN İL BAŞKANLIĞI İÇİN BASTIYOR!

- Ak Parti İl Başkanlığı için eski vekil Mustafa Şahin’in göreve gelmek için dört koldan girişimde bulunduğu, mevcut vekillerden Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı’nın da desteğini aldığı ancak Öznur Çalık’ın Şahin’in bu girişimine sıcak bakmadığı, bu gelişmelerden dolayı İl Teşkilatı’nda sert rüzgarların estiği iddia ediliyor.

BANKAMATİK GAZETECİ!

- Malatya basınında kalem oynatan bir medya mensubunun Büyükşehir Belediyesi’nde kağıt üzerinde işe başladığı, bankamatik personeli olarak düzenli maaşa bağlandığı iddia ediliyor.

FİLM FESTİVALİ KİM İÇİN YAPILIYOR?

- Bu yıl 9’uncusu düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivalinin mahiyet olarak küçültülüp tasarruf adı altında yabancı filmlerin festival kapsamı dışına çıkarılmasına rağmen CNN Türk başta olmak üzere bazı medya kuruluşlarına festivalin canlı yayını ve takibi noktasında oldukça yüksek meblağların ödendiği iddia ediliyor.

ÖZEL KALEM

- Merkez belediyelerimizden birinin özel kalem müdürünün yerel seçimlerden sonra belediyeye birçok yakınını ve tanıdığını personel olarak aldırdığı, yine belediyenin ihaleleri ile ilgili yönlendirici olduğu, belediye başkan yardımcılarına talimatlar verdiği ve arka planda belediyeyi yönettiği iddia ediliyor.    

MEZİYETLİ GAZETECİ !

- İstanbul’da ikamet etmesine rağmen bin 200 kilometre uzaktan, İslami terminolojiden serpintilerle yazdığı yazı ve makalelerle Malatya’da bazı yöneticileri etki alanına alan bir gazetecinin bu sayede kendisine özel matbaa kurduğu, saygın bir gazetede işe girdiği ve bir belediye ile TSO’nun dergilerinin matbaa işini yaptığı iddia ediliyor.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Y.Malatyaspor Başkan Adayından Müjde...
Y.Malatyaspor Başkan Adayından Müjde...
Malatya’da Y.Malatayaspor’un Ligde Kalma Sevinci
Malatya’da Y.Malatayaspor’un Ligde Kalma Sevinci