Reklam
Reklam

Malatya'da Ilıcak Ailesinin Acı Günü

Malatya, nın köklü ailelerinden ılıcak, ailesinden iş insanı Sadullah ılıcak'ın amcası ve ILSAN tekstil yönetim kurulu üyesi Fatih Ilıcak'ın babası, hayırsever iş adamı Tevfik Ilıcak vefat etti.

Malatya'da Ilıcak Ailesinin Acı Günü
07 Kasım 2021 - 23:35 - Güncelleme: 08 Kasım 2021 - 08:06
Malatya'nın köklü ailelerinden ılıcak, ailesinden iş insanı Sadullah ılıcak'ın amcası ve ILSAN tekstil yönetim kurulu üyesi Fatih Ilıcak'ın babası, hayırsever iş adamı Tevfik Ilıcak vefat etti.85 yaşında hayata gözlerini yuman  merhum Tevfik Ilıcak 'ın cenazesi pazartesi günü Malatya şehir mezarlığında ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından ardından yolculuğuna uğurlanacak.                                                                                                                                   TEVFİK ILICAK KİMDİR?
 
Daha küçük yaşlardayken babasının verdiği parayla Darende ilçesinden Malatya'ya gelerek, kurdukları tek pompalı benzin istasyonunda 4 kardeşiyle çalışmaya başlayan işadamı Tevfik Ilıcak, farklı sektörlerde yaptığı yatırımlarla 2011 yılında Malatya'da vergi rekortmeni olmuştu.
 
O dönem iş hayatı ile ilgili basına bilgi veren merhum Tevfik Ilıcak, "1953 yılında Darende'den Malatya'ya gelerek babamın verdiği parayla 4 kardeş, tek pompalı bir benzin istasyonu kurduk. 22 yıl burada çalıştıktan sonra orayı kardeşlerime devrettim. Daha sonra çeşitli markalardaki arabaların bayiliğini yaptım. Erken kalkıp, çok çalışarak işlerimi büyüttüm. Hiç bir zaman kazancıma haramı karıştırmadım. Bu yüzden de hep daha çok kazandım." demişti. 
Ilıcak ailesi taziyelerini Şeker fabrikası Karşısı Turkuaz sitesinde  kabuk edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum