Reklam

Malatya'da Gündeme Dair Notlar,Muhtarlar Ve Gürkan

Son dönemlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan ile ilgili bazı kesimlere yakın olduğu bilinen yazılı ve görsel medya kanalarında ne kadar olumsuz algı türü haber sayısı fazlalaştı dikkat ettiniz mi hiç? Hem de öyle bir kurum üzerinden yürüyorlar ki adamın üzerine…

Malatya'da Gündeme Dair Notlar,Muhtarlar Ve Gürkan
04 Aralık 2019 - 19:22 - Güncelleme: 04 Aralık 2019 - 19:25
Cumhurbaşkanı’nın oldukça büyük ehemmiyet verdiği muhtarlık kurumu!

Henüz kısa sayılabilecek bir süre önce göreve gelmesine rağmen muhtarların ortada fol yok yumurta yokken Sayın Gürkan’ı ağır ithamlarla zan altına sokması sizce de normal bir yaklaşım mı?

Bir beyin fırtınası yaparak konuyu ele alacak olursak mesela…

Muhtarlar üzerinden Gürkan’a kim ve ya kimler saldırabilir?

Elbette ki tamamen iş yapma düsturuyla hareket eden muhtarlarımızı burada ayırıyoruz. Hatta tepkilerini de destekliyoruz. Fakat sanki daha önceki belediyeler muhtarlık sorunları tamamen çözmüştü de bu sorunlar şimdi mi baş gösterdi demekten de kendimizi alıkoyamıyoruz!

Valla açıkçası eski belediye başkanlarının da parmağının olabileceği bir kumpas durumundan bahsediliyor.

İnşallah bu değerli kurumumuz bu denli bir iddiaya muhatap olacak kadar ayaklar altına alınmıyordur.

MALATYA’NIN ASAYİŞİ NORMALE DÖNERKEN…

Yeni Emniyet müdürümüzün standart çalışmaları bile şehir olarak bizleri ne kadar heyecanlandırdı öyle değil mi?

Neden acaba dersiniz!

Bence giden emniyet müdürünün görev yaptığı ya da yapamadığı 5 yıla yakın sürede şehri tam bir suç bataklığının içerisine sokmasından sonra yapılan alelade şeyler bile bize oldukça güzel görünmeye başladı.

Ancak Sayın Ercan Dağdeviren’in kısa süre içerisinde yaptığı kayda değer şeyleri de ‘olması gerekenler’ deyip bir kenara atmamalı.

Örneğin şehrin muhtelif noktalarında günlük hayat içerisinde yoğun akışı olan iş yerlerinin gözetim altına alınması, suç kaydı bulunan kişilerin attığı her adımın takip edilmesi, eğlence yerlerine denetimlerin sıklaştırılması gibi uygulamalar eksikliği fazlasıyla hissedilen uygulamalardı.

Bu adımlara ek olarak en önemlisi de güven timlerinin kurulması…

Emniyet Müdürü Sayın Dağdeviren’in güçlü iletişimi ve insanı kucaklayan tarafını da unutmamak lazım. Bence kısa sürede güzel sonuçlar alınmasında bunun payı çok yüksek.

HAKAN KAHTALI’YA SORU

Ak Parti Milletvekili Sayın Hakan Kahtalı ile ilgili genel performansına yönelik bir iki kelime bir şeyler yazdık adam şirazeden çıkıp bize etmediğini bırakmadı.

Ne adamlığımız kaldı, ne de bu yazıları menfaat temin etmek için yazmadığımız...

İşte bizi bu zihniyette kişiler yönetiyor ne yazık ki!

Bu satırlardan sadece sorular sormak kaydıyla, Sayın Kahtalı’nın üzerinde politikacı – gazeteci denkleminden dolayı hakkımız olduğunu düşündüğümüz ‘hesap sorma’ yaklaşımıyla, 'neden vekili olduğun şehri boşluyorsun' dedik.

Kötü mü ettik?

Esenliği bilerek zarara uğratıp kendine menfaat temin etti, yakın çevresine kıyak işler yaptı, iş arkadaşlarını ilçe belediyelerinde başkan yardımcısı yaptı gibi iddiaları ağzımıza bile almadık.

Biz sadece neden Malatya’yı ihmal etti gibi masum bir soru sorduk!

AMAN ÖZEL HASTANELERE DÜŞMEYİN !

Özel hastanelerle ilgili Malatya'da kurulan can pazarını kimseler yazamıyor ama bu vebali de birinin üzerine alması lazım.

Şuan gelinen durum itibariyle özel hastaneler tamamen ticarethane mantığıyla, hastanın potansiyel para kaynağı olarak görüldüğü bir mantıkla yönetiliyor.

Malatya’da özel hastanelerin hegemonyasını elinde bulunduran iki, bilemediniz üç grup var. Bu grupların hepsi de iş adamı. Ve bu adamların hayatlarının odak noktasında para olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu patronların çalışanlarına ‘Kim gelirse gözünün yaşına bile bakmadan çeşitli sağlık sorunlarını gerekçe göstererek ya yatış verin ya da ameliyat tarihi’ dediği şu günlerde dilden dile dolaşıyor.

Biz deriz ki aman ha aman bunların eline düşmeyin, yoksa sağlıklı girdiğiniz bu yelerden sağlığınızı ve paranızı kaybetmiş bir şekilde çıkabilirsiniz! Bayram GÜDER...

YORUMLAR

  • 0 Yorum