Reklam
Reklam

Malatya'da Emniyet'ten Asayiş Ve Huzur Operasyonu

Malatya Emniyet müdürlüğü Asayiş ekiplerince gerçekleştirilen Operasyonlarda halkın huzuru ve güvenliği için bir çok Silah ve mermileri ele Geçirildi.Ayrıca Hırsızlık ve dolandırıcılık olayına karışan şüpheliler yakalandı.

Malatya'da Emniyet'ten Asayiş Ve Huzur Operasyonu
15 Mayıs 2020 - 20:31 - Güncelleme: 15 Mayıs 2020 - 20:51
Malatya Emniyet müdürlüğü Asayiş ekiplerince gerçekleştirilen Operasyonlarda bir çok sillah ve mermileri ayrıca Hırsızlık suçundan aranan bir şahıs yakalandı Genel Asayiş ve Kamu Düzeninin devamının sağlanması suç ve suçlularla etkin mücadele etmek ve Malatya halkının  huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğüne  bağlı ekiplerce gerçekleştirilen çalışmalarda; 13.05.2020 günü sorumluluk Bölgesinde  bulunan bir adreste  meydana gelen ikametten hırsızlık olayı ile ilgili olarak Müştekinin ikametine gelerek kendisini belediye çalışanı olarak tanıtıp eve giren müştekinin evde bulunan çantasından (4800 TL) parasını çalan şüphelinin Ü.Bisimli şahıs olduğu, şahsın aynı yöntemlerle gezerek çevre illerde ikametten hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edilerek yakalanan Şüpheli Ü.B.’nin TOKAT ilinde aynı yöntemlerden hırsızlık olayına karıştığı tespit edilldi ve şüpheli şahıs TOKAT ilinde yakalandı.Şüpheli hakkında gerekli tahkikat yapılarak hazırlanan evraklar Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.Ayrıca mahkemeye çıkarılan şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 14.05.2020 günü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği olarak yapılan çalışmalarda;

 

Covid-19 tedbirleri kapsamında genelge gereği kapalı bulunması gereken ve faaliyetine devam eden ruhsatsız işyerinin açık olduğu tespit edilerek, işyerine gerekli idari yaptırım tutanağı ve ruhsatsız faaliyet göstermekten 2. kez gerekli tutanak tanzim edilerek ilgili kurumlarla gerekli yazışmalar yapılarak olay ile ilgili tahkikat yapıldı.

 

 

        Asayiş Şube Müdürlüğümüzce Yapılan Diğer Çalışmalarda İse;

 

➢ (1) Adet 9x19 çapında ruhsatsız tabanca, tabancadaysa ait 1 adet şarjör ve şarjöre basılı 5 adet fişek

➢ (1,38 gr.) Narkotik Madde

➢ (2) Adet Av Tüfeği, 4 adet 12 mm dolu kartuş ele geçirilmiştir.

Malatya 1.Sulh Ceza Hakimliğince Hırsızlık suçundan Aranıyor kaydı bulunan (2) şahıs

 

Malatya 2.Sulh Ceza Hakimliğince Yaralama suçundan Aranıyor kaydı bulunan (1) şahıs.

 

Malatya 1.Sulh Ceza Hakimliğince Hakaret suçundan Aranıyor kaydı bulunan (1) şahıs.

 

Akçadağ Asliye Ceza Mahkemesince Basit Yaralama suçundan Aranıyor kaydı bulunan (1) şahıs olmak üzeretoplam (5) aranan şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum