Reklam
  • Reklam
Malatya’da Çamlıca Restorant’ın Başarı Öyküsü
Reklam

Malatya'da Çamlıca Restorant'ın Başarı Öyküsü

Malatya'da Çamlıca Restorant sahibi iş adamı Rıdvan Budak Maldia Dergisinin Mayıs ayı sayısına Malatya Mutfağının Gerçek lezzetini ve başarı öyküsünü anlattı.işte Şehre yön veren lezzet...

31 Mayıs 2017 - 09:35

Malatya mutfağı gerçeği, Çamlıca Restaurant ile ete kemiğe büründü. Malatyalının ‘Neden bizim de her şeyiyle mutfağımızın lezzetlerini yansıtacak bir mekanımız yok’ yakınması artık son bulacak. Çamlıca Restaurant bu açığı fazlasıyla kapatacak.

Bu önemli markanın ortaya çıkışı, hedefleri ve sunulan lezzetin detaylarıyla ilgili işletmeci Rıdvan Budak ile doyumsuz bir söyleşi gerçekleştirdik. 

İşte Çamlıca Restaurant…  
 
Maldia Dergisi: Rıdvan Bey bu büyük başarınızın sırrını neye borçlusunuz? Malatya Mutfağını ve Malatya tatlarını kaliteli bir şekilde Malatya’nın  hizmetine sunuyorsunuz. İhtiyacı olan bir mekanı kazandırdınız  Malatya’ya. Bununla ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz? 

Rıdvan BUDAK: Malatya Mutfağı her şeyden önce Malatya’yı temsil eden bir yer. Biz burada Malatya’nın yemeklerini tarihi dokusundaki geçmişten günümüze gelen tüm yöresel lezzetleri burada Malatya’ya gelen yerli ve yabancı olmak üzere tüm misafirlere tattırıyoruz. Şu an burada hem konumu itibariyle hem yer olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu Sanat Sokağı adasının içerisinde Malatya mutfağına yer verilmesinin özel bir yeri var. 

Buradan Büyükşehir Belediye başkanımıza da teşekkür ederiz ki böyle bir yere şehrin hizmetine sunmuştur. Dışarıdan gelen misafirler özellikle Malatya mutfağına yani Çamlıca restauranta geldiğinde şurada yemiş olduğu yemekle, görsellikle, iç dizayn ve yapılan çalışmalarla şehre yön veriyor. Diyelim ki dam bir yerden geliyor gezecek fırsatı yok ama yemek yeme fırsatı var ve diyor ki Malatya’ ya ne olmuş  nasıl değişmiş. 

Hâlbuki değişen burada görmüş olduğu güzel bir restaurant. İnsanlar şehir dışında her yere gidiyor geliyor ama aklımda kalan tek bir şey var o şehirde yediği yemek.  Biz burada Çamlıca Restaurant olarak Malatya mutfağında 50 personel ile hizmet vermekteyiz. Burada bir çok yemek çeşidi var ama özellikle Malatya’nın burada yöresel yemeklerinin tamamı var. 5 tane Malatya’nın gerçek bayan ustalarından yöresel ablalarımızın ellerinden yapılıyor bu yemekler. Karın bumbarından, analı kızlı köftesi den, kiraz yaprağından yöresel yemeklerin tamamı var. 

Aynı zaman da burada Malatya’ya gelen ünlü simalar devlet büyüklerimiz, protokol ile gelen bakanlarımız önemli insanların tamamını buradan ağırlıyoruz ve en üst düzeyde de memnuniyet alıyoruz. Burada amaç sadece ticaret yaparken para kazanmak değil. Biliyorsunuz ki bir çok iş yapıyoruz restorantda bizim işlerimizin bir kolu ama Malatya mutfağına ve sanat sokağında ciddi anlamda özen gösteriyoruz ve ciddi yatırımlar yapıyoruz. Çünkü biz burada Malatya’yı temsil ediyoruz. Malatya’yı temsil etmemizden dolayı yapılan yatırımlar sadece cebimize bütçemize dönen para değilde şehrimize yapılan bir hizmet olarak düşünüyorum.  Hemen hemen 2 yıl olmak üzere ve biz çok ciddi dönüşler alıyoruz çok memnuniyet oluyor. Burada sadece sanat sokağında Çamlıca Restaurant da yöresel yemeklerin dışında da kahvaltı çok ünlüyüz. Malatya’da son yıllarda çok ciddi bir kahvaltı kültürü var. Bu konuda çok iddialıyız Malatya Van’daki kahvaltının çok önünde. Hafta sonları kahvaltı müşterisi birçok ilden daha fazla  çünkü kahvaltıya gelen oranla müşteriye bakınca hafta sonlari burada yer bulmak çok zor. Gerek sanat sokağı şubemizde gerek ise Battalgazi şubemizde. Tabiki Battalgazi şubemiz bu konuda çok ciddi anlamda reğabet görüyor. Kapasite olarak 300-500 kişi aynı anda yemek verecek durumdayız. Alanın büyüklüğü bizim için bir avantaj. Günün her saatinde Malatya’nın yöresel yemeklerinin tümü var. Örneğin; Malatya’nın yöresel kayısı tatlısını çok ön plana çıkarıyoruz burada gelen misafirlere özellikle Malatya’nın kayısı tatlısını yemesini konusundaki öneride bulunuyoruz ve yiyenlerde çok beğeniyor. Hatta beğenen müşterimiz gidecekleri şehirlere 1-2 kilo alıp götürüyorlar.  

Bildiğiniz üzere Battalgazi şubemizde sezonu açıldı. Yazın daha çok yoğun orada bir çok hayvanın bulduğu doğal yaşam merkezi. Buranın adı Malatya mutfağıBattalgazi şubemiz doğal yaşam merkezi çünkü doğayla bütünleşen bir yer.  Malatya’da ilk hayvan çeşitleri ile birlikte hizmet veren işletmelerden biriyiz. 20 ye yakın hayvan çeşitleri ile Malatya’da olan bir zenginlik artık. Hafta sonları insanlar aileleriyle ve çocuklarıyla gelip hem kahvaltı yapıyorlar hemde doğayla bütünleşen bir ortamda çocuklarına hayvan sevgisi aşılıyorlar. Orada çok ciddi anlamda doğa görselliği var. Biz çok şahit oluyoruz sabah kahvaltıya gelenler  akşam yemeğini de yiyip öyle ayrılıyorlar. Son zamanlarda Elazığ’dan çok ciddi anlamda müşteri geliyor. Buda dikkat çekmeye başladı. 

Haftasonu Elazığ’dan 10-15 araba geliyor ve buda bize mutluluk veriyor. Şuan gıda ve Restaurant anlamında Malatya’da çok ciddi anlamda hizmet ve yatırım yapma planlarımız var. İnşallah ileriki dönemlerde daha da çok şubelemekten ve ciddi yatırımlar yanayız. Malatya herşeyin en güzeline layık. Bizden bu yüzden işimizin üzerine ne koyarız diye gayret etmemiz gerekiyor. Bilindiği üzere Malatyaspor’da süper lig e çıkmak üzere. Geçmişte futbolcuları da ağırladık. Malatya’da oynuyorlar fakat yöresel tatlarını yatmamışlardı. Elazığ maçı öncesinde özel bir program yapıp Malatya’da oynayan yabancı futbolculara Malatya’nın yöresel yemeklerini tattırma fırsatı bulduk ve onlarda çok beğendiler. 

Maldia Dergisi:  Rıdvan bey önümüzde bir ramazanlık var. İftar veya sahur hız bir programımınız var mı? 

Rıdvan BUDAK: Ramazanda gün boyu kapalıyız. Sadece iftarda açık olacak. İftarda Zengin menümüz ile hazırlık aşamasındayız ve sona yaklaşıldı inşallah hayırlı ve güzel bir Bayram geçirilmesi temennisiyle diyorum. Ramazan menüsü gerek Battalgazi Çamlıca Restaurant gerek sanat sokağındaki Malatya mutfağı olarak her iki yerde iyi bir şekilde ramazan menüsüne hazırız. 

Maldia Dergisi: Malatya’da yöresel tatlar konusunda bir boşluk vardı yıllardır. Bu şekilde istikrarlı yapan yoktu ve siz bu boşluğu doldurdunuz. İşinizi gerçekten iyi ve profesyonel bir şekilde yapıyorsunuz. Malatya’ya yakışır ve Malatya’nın ihtiyacı olan bir hizmet veriyorsunuz bu yatırımlarınızıda üstüne koyarak arttıracağınızı söylüyorsunuz. Bununla ilgili düşünceleriniz nelerdir?  Ve Malatyaspor şampiyon oluyor bununla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Son olarak Malatya halkına vereceğiniz bir mesajınız var mı? 

Rıdvan BUDAK: Malatyamızherşeyin en güzeline layık. Malatyaspor’unda süper lig e çıkması demek şehrin tamamen bir havaya girmesi ve şehrin üstüne değer verecektir.  Biliyorsunuz Malatya büyükşehir ama süperlig de bir takımımız olması bu şehrin olumlu etkileyecek etkenlerden biri. Bize çok faydası olacak. Dışarıdan gelen  insanların tamamına bu şehirde hizmet vereceğiz. Gerek restaurantlar, oteller, işletmeciler, kayısıcılar ve turizm anlamında çok faydası olacak. Tabiki biz şunu önemsiyoruz Malatyamızherşeyin en güzeline layık olduğu için bu şehri temsil etme anlamında, Yeme içme anlamında incelik para kazanmak değil önceliğimiz hizmet etmek. Biz bunun karşılığını alabilirsek mutlu oluruz ama önceliğimiz burada insanlara daha iyi ne yapılabilir planlayabilmek.  

Malatyamız yemek anlamında zengin bir şehir. Alt yapısı olan bir şehir ama maalesef bundan önce insanlar burada Malatya yemeklerini yiyebileceği çok yer yoktu. Biz burada bunu yapmaya çalıştık ve gerçekten de insanlar Malatya yemeklerinin tamamını bulabilecek durumda burada. Yöresel yemeklerin tamamı var ve bunun dışında 50 çeşit menümüz var. Malatya mutfağının Malatya’nın en güzel yeri olan sanat sokağında bulunması da bir şehire bir avantaj. İnsanlar burada rahat rahat hijyenik bir ortamda yemeğini yedikten sonra sanat sokağında Malatya’nın tarihinde ile bütünleşen bir ambiansın içindeler. Malatya’da Bir şehrin gelişmişliğini sosyal tesislerde gösterir. İnsanlar zamanının çoğunu dışarıda harcıyor ve dışarıda harcarken Restaurantlara, kafelere, sosyal tesislere gidiyorlar. Sosyal tesisler Malatyamız için çok ciddi anlamda katkısı olduğunu düşünüyorum. Sonuçta insanlar özel ve güzel günlerinde böyle yerleri tercih ediyorlar.   

Maldia Dergisi:  Teşekkür ederiz.

Rıdvan BUDAK: Ben teşekkür ederim.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa Öztürk
    1 yıl önce
    Çamlıca restoran hakikaten bir kalite, Malatyadaki lezzet durağımız, herşeyden önce çalışanları saygılı ve kibar İstanbul da o kalitede restoran bulamıyoruz bir şehri keşfetmek yemeklerini keşfetmekle başlar bunu da en iyi Çamlıca Restaurant ta yapabilirsiniz MUSTAFA ÖZTÜRK /İSTANBUL
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Yeni Malatyaspor, Hollandalı Mitchell Donald İle Anlaştı
Yeni Malatyaspor, Hollandalı Mitchell Donald İle Anlaştı
469 Polisin Katılımıyla Narkotik Uygulaması Yapıldı
469 Polisin Katılımıyla Narkotik Uygulaması Yapıldı