Reklam
Reklam

Kobi Nedir?

Kobi Nedir?
04 Temmuz 2019 - 13:32

Kobi Nedir?

Günümüzde yoğun olarak duyduğumuz kobi terimi hepimiz tarafından merak edilir. Kobi nedir sorusuna bir açıklama getirecek olursak küçük ya da orta büyülükte olan işletmelere verilen isim olduğunu söyleyebiliriz. Bu işletme grubunda olan iş yerleri en fazla 250 çalışana ve yıllık 40 milyon TL bilançoya sahip olmalıdır. Bu tabir sadece üretim yapan kişilere değil tüm işletmeler için kullanılan bir kelimedir. Bir işletmenin kobi olarak desteklerden yararlanması için resmi işlemlerini tamamlamalıdır. Bu işletmeleri kendi içinde üç gruba ayrılır.

İşletmeler Bakımından Kobi Nedir?


  • Çalışan sayısı 10’dan az olan, yıllık net satış hasılatı ya da yıllık mali bilançosunun toplam tutarı 1 milyon TL ve az olan işletmeler mikro ölçekli kobilerdir.

  • Çalışan sayısı 50’den az olan, yıllık net satış hasılatı ya da yıllık mali bilanço toplam tutarı 8 milyon ve az olan işletmeler küçük ölçekli kobilerdir.

  • Çalışan sayısı 250’den az olan, yıllık net satış hasılatı ya da yıllık mali bilanço toplam tutarı 40 milyon ve az olan işletmeler orta ölçekli kobilerdir.Web sitemizi https://www.stendustri.com.tr/haberortak/kobi-nedir-ne-demektir-h99529.html ziyaret ediniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum