Karla Mücadelede Sınıfta Kalan Belediye!
Reklam
Reklam
Reklam

Karla Mücadelede Sınıfta Kalan Belediye!

Elazığ ve Malatya 24 Ocak’ta meydana gelen deprem felaketinin yaralarını yavaş yavaş sarmaya başlamışken, büyüklerimiz tarafından rahmet ve bereket olarak bizlere öğretilen ve 2 gün boyunca aralıklı yağan kar bir anda gündemimizin tepesine oturdu.

14 Şubat 2020 - 19:16 - Güncelleme: 14 Şubat 2020 - 19:17

Elazığ ve Malatya 24 Ocak’ta meydana gelen deprem felaketinin yaralarını yavaş yavaş sarmaya başlamışken, büyüklerimiz tarafından rahmet ve bereket olarak bizlere öğretilen ve 2 gün boyunca aralıklı yağan kar bir anda gündemimizin tepesine oturdu. Devletimizin depremde yaralara en hızlı şekilde pansuman yapıp acımızı unutturduğu bu süreçte, Malatya 50 santim karla adeta esaret hayatı yaşadı 2 gün boyunca. 
İnsanlar işlerine gidemedi, toplu taşıma araçları yollarda kaldı, caddeler- sokaklar kaderine terk edildi!
Şehrin sakinlerinin birçoğunun bizimle aynı paralelde düşündüğüne eminiz, çünkü bu yazıyı biraz da vatandaş ihbarları üzerine kaleme alıyoruz.
Büyükşehir Malatya nasıl olur da 50 santimlik karla bu hale gelir hakikaten anlamak mümkün değil.
Tamam, Büyükşehir ana arterleri açık tutmak için geceli gündüzlü çalıştı ve buralarda önemli sorunlar yaşanmadı, peki ya Büyükşehir’e bağlı merkez belediyelerin kontrolündeki cadde ve sokaklar?
Allah’tan yağışın hemen ardından sıcaklık değerleri yükseldi de millet dış dünyayla bağlantı kurabildi, yoksa halimiz niceydi.
Özellikle Battalgazi Belediyesi’nin sınırları içerisinde bulunan Hanımınçiftliği, Orduzu,Eski Malatya ve Çöşnük  gibi nüfusun önemli bir bölümünü bünyesinde bulunduran mahallelerimizde vatandaşlarımız oluşan tablo karşısında adeta isyan bayrağı çekti.
‘Belediye organizasyon ve koordinasyon eksikliğinden dolayı bizi kaderimizle baş başa bıraktı’ diyor çoğu vatandaş. 
Eleştiriler arasında bu belediyemizin kışa hazırlık yapmadığı, tuz stoku bulundurmadığı da ciddi ciddi dillendiriliyor.
Daha birkaç ay önce alınan ve vatandaşın görmesi için çarşı meydanında sergilenen kepçe ve greyderlerin böyle bir yağışta kullanılmaması acilen izaha muhtaç bir konu. Fakat bir belediyenin tuz stoku neden bulunmaz, bunu kimsenin mantığı almaz.
Şehrin batı yakasında bulunan Yeşilyurt Belediyesi ile ilgili ciddi sorunlar yaşanmazken, doğu yakasındaki Battalgazi’de vatandaşın 2 gün boyunca esaret hayatı yaşaması üzerinde durulması gereken bir konu. 
Acaba doğu tarafı daha mı fazla yağış aldı diye düşüne bilirisiniz, fakat yağışı yerel olarak değerlendirmenin meteorolojik verilerle tezat bir tablo oluşturacağı unutulmamalı.  
Bu anlamda Battalgazi Belediyesi’nin kar yağışı sonrasında oluşan tablodan bazı dersler çıkarması en büyük temennimiz. 
Belediyenin karla mücadele başlığı adı altında basın kuruluşlarına gönderdiği onlarca fotoğraf karesinden anlaşıldığı üzere, her karede aynı greyderin görülmesi ise olayın trajikomikliğini gözler önüne seriyor.
Özet olarak Battalgazi Belediyemiz kar sınavında ilgili organlarıyla başarısız olarak sınıfta kalmıştır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ramazan bey
    3 ay önce
    Bence burda suç vatandaşın benim bizzat mavi masayı aramamla mahallemizde ki yollar 1-2 saat içerisinde temizlenmesi gerçekleştirildi. Bizim ülkenin adamı meramını dile getirmektense şikayetçi olmayı daha çok seviyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
  Malatya Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan Yeni Kararlar
Malatya Umumi Hıfzıssıhha Kurulundan Yeni Kararlar
Yönetmen Çetin, Güder'i Ziyaret Etti
Yönetmen Çetin, Güder'i Ziyaret Etti